• školský rok 2018/2019

• 01.09.2018 bolo zaradených do MŠ 61 detí.

Prevádzka MŠ je od 6:00 hod do 16:00 hod.
          Počet pedagogických zamestnancov: 5

Počet nepedagogických pracovníkov : 1

Riaditeľka ZŠ s MŠ:             Mgr. Katarína  Miškárová

Zástupkyňa riaditeľky pre MŠ:  Mgr. Anna Michálková

PERSONÁLNE OBSADENIE MŠ:

1. trieda: 3 - 4 roč. deti
          triedne učiteľky: Mgr. Darina Janíčková,  Tatiana Skrčeska

2. trieda: 4 - 5 roč. deti                                                           triedna učiteľka: Zuzana Bašková

3. trieda: 5 - 6  ročné deti

triedne učiteľky: Mgr. Anna Michálková, Anna Bašková

pani upratovačka: Ľubica Vráblová

Materská škola v Dohňanoch je  súčasťou Základnej školy .

Pre deti predškolského veku zabezpečujeme celodennú starostlivosť. Dieťa  v našej škole absolvuje predprimárne vzdelávanie, ktoré končí dovŕšením šiesteho roku veku dieťaťa . Každý absolvent materskej školy obdrží osvedčenie o absolvovaní predprimárneho vzdelávania.
          Predprimárne vzdelávanie nie je povinné i keď materské školy od 1.septembra 2008 patria so sústavy škôl.
          V materskej škole pracujú kvalifikovaní pedagogickí zamestnanci - pani učiteľky, ktoré pripravujú pre deti bohatý vzdelávací program. Prevádzkoví zamestnanci  svojou odbornou prácou prispievajú k vytvoreniu príjemného, podnetného prostredia pre pobyt detí v materskej škole.
          Našou snohou je docieliť spokojnosť zákonných zástupcov ( rodičov )  detí  so starostlivosťou o svoje ratolesti a zároveň  splniť kritéria absolventa predprimárneho vzdelávania. Vytvorením láskyplného, radostného a priateľského prostredia docieliť spokojnosť hlavne u detí, ktoré našu školu navštevujú.

Čo materská škola deťom ponúka :

• predprimárne vzdelávanie detí vo veľmi peknom, estetickom a modernom prostredí
          • celodennú, alebo poldennú starostlivosť o dieťa
          • zaškolenie detí a kvalitnú prípravu detí na vstup do 1. ročníka ZŠ
          • hry detí s novými, motivačnými hračkami
          • spoluprácu s CVČ a ZUŠ - objavovanie talentov
          • možnosť pracovať s počítačom, základy vyučovania informatiky
          • vyučovanie anglického jazyka kvalifikovanou lektorkou
          • rozvíjanie osobnosti dieťaťa ako jedinečnej
          • logopedickú starostlivosť
          • plavecký výcvik pre deti
          • divadelné, športové, hudobné a iné kultúrne podujatia pre deti