Navigácia

Navigácia

Školský klub detí

APRÍL 2018 V ŠKD

Apríl nám nepriniesol typické upršané aprílové počasie, ale už skoro letné. Veľa času sme preto trávili vonku pri pohybových a loptových hrách, pozorovali sme kvitnúcu prírodu. Absolvovali sme tiež jarné upratovanie v ŠKD - triedenie hračiek, stavebníc, pomôcok. Vyrábali sme rôzne dekorácie z papierových kvietkov - zakvitnutú lúku, ozdobný klobúk, kytičky pre mamičku. Pripravovali sme tiež výzdobu ku Dňu matiek s ľudovými motívami a závesné dekorácie. Rozprávali sme sa o rodine a tiež o tolerancii ku ľuďom s postihnutím, vymýšľali rôzne spôsoby, ako im môžeme pomáhať. Deti ukázali, že majú naozaj dobré srdiečka a vedia sa vcítiť do rôznych životných osudov iných ľudí. Venovali sme sa aj téme zvieratká a ich mláďatá, kreslili ich a učili sa správne pomenovať jednotlivých členov zvieracích rodiniek, čo robí často mladším deťom problémy. Naučili sme sa tiež zaujímavú výtvarnú techniku - kreslenie do štvorčekovej siete podľa predlohy. Celý mesiac sme sa pravidelne venovali prevencii pred chorobami opakovaním zásad dodržiavania osobnej hygieny v škole. Ku Dňu Zeme sme vypracovávali rôzne úlohy v pracovnom zošite, rozprávali sa o správaní sa v prírode a z odpadového kartónu sme vyrobili a ekologickými farbičkami pomaľovali krásnych pestrých vtáčikov na výzdobu vestibulu školy.

                    FOTO

MAREC 2018 v ŠKD

Prvý jarný mesiac marec sme prežívali naozaj v jarnej nálade. Pripravovali sme sa na veľkonočné sviatky a venovali ľudovým regionálnym tradíciám. Opakovali sme si vedomosti o ročných obdobiach a ich charakteristických znakoch. Vyrábali sme jarné i veľkonočné dekorácie, učili sme sa poznávať jarné kvietky. Pripravovali sme sa na jarnú výstavu v DKT. Deti sa učili kresliť zvieratká podľa jednoduchého obrázkového postupu. Hrali sme sa spoločne rôzne zábavné hry a súťaže. Pokračovali sme v práci v našich pracovných zošitoch, ktoré zábavnou formou nadväzujú na vedomosti získané v škole. Pripomenuli sme si tiež význam vody pre náš život a kolobeh vody v prírode. Našu prácu si môžete pozrieť aj vo fotogalérii. 

          FOTO

Február 2018 v ŠKD

Február nám priniesol hlavne karneval a zimnú olympiádu. Čas v školskom klube sme trávili aj spoločnými rozhovormi o spoločenskej etikete a tréningom správania sa v rôznych situáciách, s ktorými sa môžeme v živote stretnúť. Kreslili sme, vystrihovali, vyrábali postery k zimnej olympiáde, ktorú sme občas pozerali aj v televízii a zaujímali sme sa o úspechy našich slovenských športovcov. Zlepšovali sme sa v skladaní puzzle, skladaní origami, vyrábali sme darčeky a pozdravy k Valentínu pre blízkych. Zasadili a ochutnali sme tiež výživnú a zdravú bylinku žeruchu, a blížiacu sa jar sme si pripomínali aj výrobou papierových jarných kvietkov. A už sa všetci tešíme na tie ozajstné z prírody.

FOTO

Január 2018 v ŠKD

Január nás potešil smiley najmä snehovou nádielkou, no dlho nám nevydržalasad. Tak sme sa venovali tráveniu voľného času pri spoločenských hrách, skladaní papieových ORIGAMI, kreslili a maľovali sme zimu a zimnú krajinu i zvieratká v nej. Rozprávali sme sa aj o tom, ako trávia zimu naše lesné zvieratá. Zaujímali sme sa o to, ako sa máme starať o svoje zdravie v zime. Fašiangy nám priniesli karneval - vyrábali sme karnevalovú výzdobu, škrabošky, veselé 3D portréty. Učili sme sa, ako šetriť peniažky a čo koľko stojí. Ani sme sa nenazdali a prvý mesiac roku je za nami...     

FOTO

December v ŠKD

December nám priniesol tú pravú vianočnú náladu. Rozprávali sme sa o vianočných tradíciách v našich rodinách, pracovali na výrobe dekorácií, darčekov, pozdravov, vyzdobili sme si vianočný stromček i priestory školy. Čítali sme si rozprávky a vysvetlili si význam niektorých prísloví a porekadiel. Deti veľmi zabavili kartové žartovné hry. Súťažili sme v kolkoch, hrali sme sa rôzne vedomostné a logické hry v skupinkách i vo dvojiciach. Snehových radovánok sme si ešte veľa neužili, no veríme, že nám Ježiško prinesie aj sneh.

Všetkým Vám prajeme krásne vianočné sviatky a do nového roku 2018 pevné zdravie, lásku a šťastie.

                   FOTO

November v ŠKD

V novembri sme sa inšpirovali zimným obdobím a blížiacimi sa vianočnými sviatkami. Venovali sme sa zdravému životnému štýlu, stravovaniu a pohybu. Deti vytvorili poster o zdravej výžive. Spoločne sme si pripravili zdravý ovocno-zeleninový šalát. Rozprávali sme sa aj o škodlivom vplyve fajčenia na zdravie. Opakovali a upevňovali sme si aj vedomosti o recyklovaní a triedení odpadu. Písali a kreslili sme svoje vianočné želania. Vyrábali sme dekorácie a ozdoby na stromček, zdobili priestory školy. Učili sme sa básničky a riekanky, vyrábali dekorácie na mikulášsku besiedku. Počas telovýchovných chvíľok sme sa venovali rôznym pohybovým hrám, hrali kolky, relaxovali. 

FOTO

Október v ŠKD

V mesiaci október sme pracovali v klube s prírodným materiálom, ktorý nám ponúkala pestrá jesenná príroda. Vyrábali sme postavičky, koláže a dekorácie na jesennú výstavku v našej škole. Nechali sme sa inšpirovať aj halloweenskou tematikou. Pripomenuli sme si tému úcty k starším. Venovali sa bezpečnosti na ceste do i zo školy a učili sa spoznávať základné dopravné značky a pravidlá. Vyrábali sme záložky do kníh, ktoré si už tradične vymieňame navzájom so základnou školou v ČR. Deti pracovali v pracovných zošitoch, ktoré máme v ŠKD. Venovali sme sa v nich jeseni i opakovaniu učiva, ktoré preberajú na vyučovacích hodinách, a to pomocou rôznych doplňovačiek, tajničiek a  zábavných úloh.  Prváci si prácu v týchto zošitoch veľmi obľúbili a so záujmom robili rôzne vystrihovačky a omaľovánky, opakovali si nové písmenká pomocou rôznych spoločných didaktických hier. Skladali sme puzzle a obrázkové kocky, starší sa venovali aj zložitejším hlavolamom. Všetci mali dostatok času sa v klube aj pohrať s obľúbenými hračkami podľa svojho záujmu a momentálnej nálady.

FOTO

September v ŠKD

V septembri sme sa zoznamovali s prváčikmi, ktorí spoznávali prostredie školy a školského klubu, zvykali si na nový režim. Začali sme pracovať v nových prac. zošitoch, ktoré deti dostali do ŠKD, kde si deti hravou a zábavnou formou budú počas celého školského roka opakovať a prehlbovať svoje vedomosti. Vyrábali sme jesennú výzdobu a nástenky, hrali sa, spoločne sme si osvojovali pravidlá správania sa a denný režim práce. Tiež sme trávili voľný čas vonku na čerstvom vzduchu, súťažili a cvičili. Nový školský rok sa už naplno rozbehol!

  FOTO

 

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou,Dohňany 468
    Dohňany 468
  • 042/4671164
    0911 747 438

Fotogaléria