•  

    Vitajte!

    I. oddelenie ŠKD - 3. a 4. ročník 

    vychovávateľka: Smatanová Drahomíra

   • December

   • Predvianočné obdobie ubehlo veľmi rýchlo. Očakávanie Vianoc a všetkých tých krásnych sviatočných zážitkov nás v tomto mesiaci napĺňalo radosťou a veselosťou. Deti potešili mikulášske balíčky a sladkosti z adventného kalendára, vyrábali sme vianočné dekorácie, ozdoby a tiež vianočné pozdravy pre blízkych s vlastnými fotografiami. Venovali sme sa vianočným tradíciám, počúvali piesne a koledy, pozerali vianočné rozprávky a čítali zaujímavé príbehy. Veľa sme sa hrali a rozprávali o svojich vianočných prianiach a túžbach. Deti plnili vedomostné i zábavné úlohy, ktoré sa ukrývali v múdrej mikulášovej brade. Učili sa ako môžu pomáhať rodičom pri vianočných prípravách a ako v zime predchádzať chorobám. Aj keď na snehovú nádielku ešte stále čakáme, zima je už podľa kalendára naozaj tu! 

    FOTOGALÉRIA

     

   • November

   • Novembrové dni nám priniesli najmä témy týkajúce sa zdravého životného štýlu. Venovali sme sa cvičeniu a správnej životospráve. Voľný čas v ŠKD deti venovali tiež skladaniu puzzle, pohybovým a spoločenským hrám, kresleniu. Blížiace sa Vianoce nás už ale postupne naladili na vianočné tvorenie počas projektového týždňa venovaného výrobe vianočných ozdôb a dekorácií. Napríklad medovníčkov, papierových vločiek, vianočných pozdravov či ozdôb na stromček z vlny. Vyrobili sme si aj adventný kalendár, ktorý nám bude pripomínať čas zostávajúci do Vianoc. Ozdobili sme si vianočný stromček a už sa všetci nemôžeme dočkať Mikuláša a Vianoc!

    FOTOGALÉRIA

     

     

   • Október

   •      

    Krásna jeseň vo forme teplého babieho leta :) nás lákala von, a tak sme čas trávili na čerstvom vzduchu, napr. aj v našom altánku. Mesiac sme začali projektovým týždňom Jabĺčko a úroda z našich záhrad a počas ŠKD zorganizovali celoškolskú akciu Zábavné hry so šarkanmi.  Zabavili sme sa pri výrobe veselých škriatkov z prírodnín. Venovali sme sa aj aktuálnej mesačnej téme - Úcta k starším, rozprávali sa o rodine, vzťahoch detí a starých rodičov. Vysvetlili sme si význam sviatočných októbrových dní ako spomienky na našich blízkych zosnulých. Deťmi obľúbený Halloween si deti priblížili cez tvorivé dielne pri výrobe papierových tematických dekorácií. Jesennú októbrovú atmosféru sme si dotvorili lístím zdobenými svietnikmi. 

    FOTOGALÉRIA

   • September

   • Prvý mesiac školského roku sme úspešne zvládli. Zaspomínali sme si na prázdniny, stanovili si pravidlá a zvykáme si na školský režim. Snažíme sa vychádzať s ostatnými deťmi a pomáhať prváčikom. Veľa sme sa rozprávali a učili sa organizovať si svoj denný režim tak, aby sme zvládali popri školských povinnostiach i hru a aktívny oddych. Precvičovali sme si pamäť a logiku. Naplno sme si užívali posledné teplé dni vonku. Zapojili sme sa do jesennej výzdoby školy a poznávali zaujímavosti o Slovensku a jeho histórii. A máme tu jeseň!

    FOTOGALÉRIA