• Navštívili nás papagáje :)

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Navštívili nás papagáje :).

Našu škôlku navštívili exotické papagáje z Arakova. Deti sa nevedeli vynadívať a vybrať toho najkrajšieho papagája. Všetky papagáje boli krásne pestrofarebné, nechali sa pohladkať aj nakŕmiť. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie s papagájmi :)

• Zoznam vecí pre deti do MŠ

• ZOZNAM VECÍ DO MŠ NA ŠKOLSKÝ ROK  2023/2024

Papučky, sandáliky (klasické – pevné,
            zdravotné, /nie šľapky /
            Pyžamko – podpísané (pretože viaceré
            deti majú rovnaké pyžamo)
            Náhradné pančušky, nohavičky, tričko
            (pre prípad potreby, ak sa dieťa ušpiní,
            pršiplášť)
            Oblečenie na prezlečenie, ktoré je
            pohodlné a neobmedzuje deti v pohybe
            (napr.tepláčiky, lebo keď sa hrajú v
            záhrade, môžu sa zašpiniť)
            Toaletný papier 2x
            Hygienické vreckovky 10 ks
            Vyťahovacie papierové vreckovky 2x
            Plastový pohár, hrebeň – označený,
            zubnú kefku, detskú zubnú pastu,
            Všetky veci dieťaťu zrozumiteľne
            označte, podpíšte menom a priezviskom,
            aby nedošlo k zámene a učte deti, aby si
            poznali svoje veci!

• Slávnostné ukončenie školského roka

• Posledný deň školského roka sme ukončili slávnostne. Žiakom, pedagógom, zamestnancom a rodičom sa prihovorili p. starosta Ing.  Milan Panáček a p. riaditeľka Mgr. Katarína Miškárová.  Posledným programom sa s nami rozlúčili štvrtáci. K rozlúčke so štvrtákmi prispeli svojím prednesom aj prváčikovia. Pani riaditeľka  odmenila žiakov za ich úspechy v škole, športe, zbere, súťažiach a reprezentovanie školy. Na záver p. učiteľky rozdali žiakom vysvedčenie. Prajeme všetkým veselé prázdniny, veľa zábavy, ale aj oddychu a tešíme sa na stretnutie v septembri!

• Tanečníčka

• Linda S. získala opäť krásnu medailu v európskej tanečnej súťaži so svojou tanečnou skupinou. Blahoželáme!

• Zábavné úlohy

• Opäť sme využili priestory amfiteátra v Dohňanoch a zábavnou formou sme si precvičili svoje vedomosti a zručnosti na rôznych stanovištiach.

• Mesiac poľovníctva

• V zaujímavej besede o poľovníctve a ochrane prírody sa deti dozvedeli nové informácie o zvieratách žijúcich v našom regióne, úlohe poľovníkov starajúcich sa o les a zver. Besedu ukončili hrou - pavučina, aby videli, že všetko so všetkým v lese súvisí.

• Učíme sa vonku

• Využívame krásne počasie a prostredie v priestoroch školského dvora na rôzne zábavno-vzdelávacie aktivity zo slovenského a anglického jazyka.

• Školská olympiáda

• V tomto týždni sme mali športový deň. Žiaci všetkých ročníkov bojovali o putovný pohár riaditeľky školy v rôznych športových disciplínach. Všetkým sa darilo, splnili všetky výzvy a ocenení boli najlepší z celej olympiády. Blahoželáme!

• Brigáda

• Ďakujeme všetkým rodičom a zamestnancom školy , ktorí sa zapojili do dnešnej brigády a prispeli tak ku krajšiemu prostrediu pre všetky deti z našej základnej a materskej školy.

Veľmi pekne Vám ďakujeme za pomoc a príjemnú spoločnosť na dnešnej brigáde. Veríme, že Vám bolo príjemne a okrem manuálnej práce ste mali možnosť spoznať ďalších rodičov a deti školy.

Spolu sa nám podarilo spraviť viacero viditeľných aj praktických vecí na dvore školy ako upraviť dopadovú plochu, vyčistiť záhradu vybetónovať pieskovisko , spevniť hojdačku a mnoho iného.

• Veselý deň rodiny

• Deň rodiny sa vydaril.

Pocasie nám vyšlo. Deti si to užili Ďakujem všetkým organizátorom za prípravu a realizáciu.

• Projektová úloha - MOJA RODINA

• Počas tejto úlohy sme sa zamerali na rodinné vzťahy a dôležitosť rodiny. Zaujímavá bola aj hodina spojená s prezentácou našej školskej psychologičky, ktorá bola zameraná na tému rodina - čo sa ňou rozumie, akú hodnotu a funkciu plní, pravidlá v rodine, práva a povinnosti, aké by malo dieťa v rodine mať. S deťmi  vytvorili mandalu rodiny, v ktorej vyjadrili a znázornili podľa svojej fantázie svoju lásku a spolupatričnosť k ostatným členom rodiny. Ďalšie aktivity boli spojené s tvorením výtvarných diel o rodine, opisom rodiny a rozprávaním o svojej rodine.

• MDD

• 1. júna deti súťažili v priestoroch amfiteátra v Dohňanoch, kde pomocou náučných panelov plnili rôzne úlohy. V závere boli všetci odmenení sladkou odmenou a diplomom. Víťazné skupiny dostali zaujímavé odmeny.

• Barborka

• Naša tanečníčka z 2. triedy priniesla ukázať novú trofej, ktorú získala so svojou tanečnou skupinou. Barborka, gratulujeme!

• Deň matiek

• Krásnym programom pripomenuli sviatok všetkých matiek deti zo školy, škôlky a Konôpky. Počasie nám trošku  zmenilo plány, ale dopadlo to všetko na jednotku. Deti boli skvelé a mali aj výborné publikum.