• Čítanie pod vianočným stromčekom

• Dnes bol prvý deň, kedy začala pani riaditeľka Mgr. Katarína Miškárová čítať rozprávky s vianočnou tematikou. Deti pozorne počúvali a rozprávka sa im páčila. Tešia sa na ďalšie pokračovanie.

• Čertovský deň s Mikulášom

• Dnešný deň sa niesol v očakávaní Mikuláša. Deti  prišli do školy prezlečené za anjelov a čertov. Na hodinách mali zaujímavé mikulášske aktivity, pozerali rozprávky, robili pozdravy, kreslili Mikuláša, anjela a čerta. A nakoniec, prišli.... Deti im zaspievali, zarecitovali i pomodlili sa. Za odmenu dostali darčeky. Nasledovala zábava v telocvični, kde tancovali a súťažili. Mikulášsky deň sa vydaril a všetkým sa páčil.

• Žiacky šachový turnaj

• Števko G. z druhej triedy výborne reprezentoval našu školu v žiackych majstrovstvách v šachu v Púchove. Patril tam medzi najmladších hráčov a veľmi dobre sa mu darilo aj v hre so staršími. Veríme, že bude aj naďalej úspešný  a bude si rozvíjať svoje zručnosti v šachu.

• Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom

• Dňa 28.11.2022 sme sa zúčastnili exkurzie v Žiari nad Hronom. V planetáriu sme si pozreli príbeh medveďa a tučniaka, ktorí nás sprevádzali vesmírom. Ukázali nám model slnečnej sústavy, porozprávali o planétach, slnku,... Nakoniec sme si pozreli príbeh Paxiho o slnečnej sústave. Deťom sa exkurzia veľmi páčila.

• Dnešná hodina prvouky 2.ročníka - HASIČI

• Dnešnú prvouku sme mali netradične v priestoroch hasičskej zbrojnice Dohňany. Na prehliadku zbrojnice sa podujal vo svojom voľnom čase p. Peter Galda. Mal pripravenú skvelú prezentáciu o všetkom, čo sa tam nachádza. Spomenul aj históriu, patróna hasičov, výjazdy a rôzne iné pútavé zaujímavosti.  Ukázal  deťom všetky prístroje, pomôcky, prešli aj všetky miestnosti v budove. Žiakov veľmi zaujala aj prehliadka hasičského auta a prívesu. Mohli si sadnúť do auta, ale aj vyskúšať naostro vysielačku. Prekvapením bola pripravená prekážková dráha, ktorú všetci hravo zvládli. Všetci boli nadšení,  všetko sa im veľmi  páčilo, kládli neustále rôzne otázky, na ktoré dostali odpoveď.  Dokonca by chceli byť hasičmi. V závere deti pánovi Galdovi odovzdali svoje obrázky, ktoré si pre neho pripravili. Ešte raz mu ďakujeme za jeho ochotu a skvelú zážitkovú hodinu prvouky!

• Vzácna návšteva

• Veľmi nás potešili bývalí žiaci, ktorí využili svoje voľno a prišli  nás opäť pozrieť. Porozprávali sa, ale pomohli aj mladším žiakom na výtvarnej. Sme veľmi radi, že ich to ťahá stále k nám, vážime si to a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

• Úspešná plavkyňa

• Do galérie úspechov žiakov, ktorí robia dobré meno našej škole, sa zaradila aj Betka M. zo štvrtej triedy. Získala medailu v plávaní. Gratulujeme!!!

• RADY TETY ETY

• V rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU, ktorý pre základné školy pripravila Slovenská inovačná a energetická agentúra,  žiaci dostali zaujímavé zakladače s pracovnými listami, ktoré využijú na vyučovacích hodinách.

• Projekt o zdravom štýle života

• Počas novembra sme mali nové projektové zadanie, v ktorom sme sa zamerali na zdravé jedlá, cvičenie, pyramídy zdravia, plagáty zdravého a nezdravého spôsobu života

• Jazykový WocaBee šampionát 2022

• So začiatkom novembra nás potešila skvelá správa – naša 4. trieda získala prvé miesto v okresnom kole súťaže Jazykový WocaBee šampionát 2022! V úvodnom kole celoslovenského šampionátu dosiahli naši žiaci skvelý výsledok – denný priemer až   1833 bodov (tzv. WocaPoints) na jedného žiaka. Pre lepšiu predstavu – jedna správna odpoveď pri precvičovaní anglických slovíčok znamená zisk približne 2 body.

V okresnom kole naši žiaci získali titul Okresní šampióni.

Víťazstvo v okresnom kole znamenalo zároveň aj postup do krajského kola,  ktoré prebiehalo od 2.11. do 9.11.2022.

Opäť sa ukázalo, že žiaci vedia usilovne pracovať a získali krásne 2. miesto v krajskom kole súťaže Jazykového WocaBee šampionátu.

Najväčším víťazstvom pre všetkých je však radosť z učenia a zlepšenie jazykových vedomostí vďaka tejto súťaži. Srdečne blahoželáme, sme na Vás hrdí!!!

• Divadlo HOKI POKI

• BACILKY A VITAMÍNKY

Predstavenie o umývaní rúk, o zdravej výžive, cvičení, vitamínoch a baciloch. Humorné a poučné divadlo, do ktorého deja boli deti aktívne zapojené.

• Divadlo Oskar

• Kocúr v čižmách bol  príbeh plný veršov, prísloví, porekadiel, ostrovtipu a veselých pesničiek. Divadelné predstavenie o šikovnosti, odvahe a pomoci priateľovi sa deťom veľmi páčilo.

• Vrabček

• Blahoželáme Sabínke B. z 2. triedy, ktorá získala darčeky z vydavateľstva Vrabček. Sabínka ich získala za svoj krásny obrázok v súťaži Vrabčeka.

• Šampionát WOCABEE

• Super úspech našich žiakov v okresnom šampionáte WOCABEE. Štvrtá trieda 1. miesto, tretia trieda 2. miesto, druhá trieda 4. miesto a naši prváčikovia 6. miesto. Okresného kola sa zúčastnilo 48 tried okresu Púchov. Porazili sme žiakov vyšších ročníkov a som na všetkých žiakov hrdá. Medzi 100 žiakmi, ktorí získali najviac bodov je Alex R. z 3. triedy. Gratulujem.

• Projektový týždeň

•  „ Plná špajza“

Hlavným cieľom tejto každoročnej, krásnej, zdravej a jesennej akcie bolo nenásilným  a hravým spôsobom podporiť u detí konzumáciu ovocia a zeleniny. Zároveň sme plnili niektoré z úloh Národného programu prevencie obezity pre deti. "Maškrtiť" sa dá tvorivo i zdravo. Deti opäť plnili rôzne úlohy a aktivity: ochutnávali ovocie a zeleninu, vyrábali šalát, kompót, tancovali, piekli hranolky, tvorili, zabávali sa a učili.