• Karneval so Saškou Baškou MŠ

• V Dome kultúrnych tradicií sa  ozývala hudba a šťastný smiech detí. Konečne nastal deň dlho očakávaného karnevalu. Deti sa v maskách hrali, tancovali a zabávali.  Za odmenu každý účastník karnevalu dostal kinder vajíčko s prekvapením.
          • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy prebehla aj na našej školy. Z triednych kôl  postúpili tí najlepší do školského kola.  Niekto s maličkou trémou, niekto bez nej, ale zvládli to všetci. Každý súťažiaci dostal malú pozornosť a diplom za účasť a umiestnenie. Ostatní žiaci ich odmenili veľkým potleskom.

Vyhodnotenie:

1. a 2.ročník :

1. miesto - Ľudovít M.

2. miesto - Ondrej  V.

3. miesto - Lívia J. a Sabína B.

3. a 4. ročník:

1. miesto - Oskar K.

2. miesto - Júlia Z.

3. miesto - Lukáš S.

Do okresného kola postupuje Oskar K.

Všetkým blahoželáme!!!

• December v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album December v MŠ.

December v našej materskej škole bol plný očakávaní, radosti a plný žiarivých detských očiek. Na začiatku mesiaca sme medzi sebou privítali Mikuláša, ktorý nás obdaroval balíčkami so sladkými dobrotami a ovocím. Venovali sme sa projektu „Vianoce a tvorivé dielne“. Spievali a recitovali sme vianočné piesne a básne. Všetci vieme, že pred Vianocami sa všade pečú medovníčky, preto sme si vyskúšali aj my vyvaľkať medové cesto, povykrajovať a ponatierať vajíčkom medovníčky, ktoré nám naše pani kuchárky ochotne upiekli. Hotové medovníčky sme si odložili na vianočnú besiedku. Vyskúšali sme si tiež prácu so studeným porcelánom, kde deti vykrajovali rôzne tvary s formičkami. Deti tvorili rôzne ozdoby, s ktorými sme si vyzdobili vianočný stromček. Porozprávali sme si o rôznych vianočných zvyklostiach, pomaškrtili na oblátkach s medom, ovocí a našich medovníčkoch. Čítali sme rozprávky s vianočnou tematikou, deti pozorne počúvali a rozprávky sa im páčili. Taktiež si deti užívali prvý sneh. … takto šťastne sme prežili predvianočné a predprázdninové obdobie.

• Mikuláš v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš v MŠ.

Dnešný deň sa niesol v očakávaní Mikuláša. Deti prišli do materskej školy prezlečené za anjelov a čertov. Mali zaujímavé mikulášske aktivity, pozerali rozprávky, kreslili Mikulášovi. A nakoniec, prišli.... Deti im zaspievali, zarecitovali i pomodlili sa. Za odmenu dostali darčeky. Nasledovala zábava v triede a išli pozrieť aj kamarátov do základnej školy. V telocvični tancovali a súťažili. Mikulášsky deň sa vydaril a všetkým sa páčil.

• Hodina prírodovedy - jednoduché stroje

• Sú to zariadenia, ktoré ľudia vymysleli preto, aby si uľahčili život a namáhavú prácu.

• Umožňujú urobiť prácu s menšou námahou.
            • S ich pomocou môžeme meniť veľkosť smer sily.
            • Patria sem: páka, naklonená rovina, kladka a ozubené koleso.

My sme si takéto stroje spoločne vyrobili.  Ukázali sme si, ako to funguje pri práci aj pri zábave. A  najlepší jednoduchý stroj ?   Je to hojdačka!

• Čítanie pod vianočným stromčekom

• Dnes bol prvý deň, kedy začala pani riaditeľka Mgr. Katarína Miškárová čítať rozprávky s vianočnou tematikou. Deti pozorne počúvali a rozprávka sa im páčila. Tešia sa na ďalšie pokračovanie.

• Čertovský deň s Mikulášom

• Dnešný deň sa niesol v očakávaní Mikuláša. Deti  prišli do školy prezlečené za anjelov a čertov. Na hodinách mali zaujímavé mikulášske aktivity, pozerali rozprávky, robili pozdravy, kreslili Mikuláša, anjela a čerta. A nakoniec, prišli.... Deti im zaspievali, zarecitovali i pomodlili sa. Za odmenu dostali darčeky. Nasledovala zábava v telocvični, kde tancovali a súťažili. Mikulášsky deň sa vydaril a všetkým sa páčil.

• Žiacky šachový turnaj

• Števko G. z druhej triedy výborne reprezentoval našu školu v žiackych majstrovstvách v šachu v Púchove. Patril tam medzi najmladších hráčov a veľmi dobre sa mu darilo aj v hre so staršími. Veríme, že bude aj naďalej úspešný  a bude si rozvíjať svoje zručnosti v šachu.

• Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom

• Dňa 28.11.2022 sme sa zúčastnili exkurzie v Žiari nad Hronom. V planetáriu sme si pozreli príbeh medveďa a tučniaka, ktorí nás sprevádzali vesmírom. Ukázali nám model slnečnej sústavy, porozprávali o planétach, slnku,... Nakoniec sme si pozreli príbeh Paxiho o slnečnej sústave. Deťom sa exkurzia veľmi páčila.

• Dnešná hodina prvouky 2.ročníka - HASIČI

• Dnešnú prvouku sme mali netradične v priestoroch hasičskej zbrojnice Dohňany. Na prehliadku zbrojnice sa podujal vo svojom voľnom čase p. Peter Galda. Mal pripravenú skvelú prezentáciu o všetkom, čo sa tam nachádza. Spomenul aj históriu, patróna hasičov, výjazdy a rôzne iné pútavé zaujímavosti.  Ukázal  deťom všetky prístroje, pomôcky, prešli aj všetky miestnosti v budove. Žiakov veľmi zaujala aj prehliadka hasičského auta a prívesu. Mohli si sadnúť do auta, ale aj vyskúšať naostro vysielačku. Prekvapením bola pripravená prekážková dráha, ktorú všetci hravo zvládli. Všetci boli nadšení,  všetko sa im veľmi  páčilo, kládli neustále rôzne otázky, na ktoré dostali odpoveď.  Dokonca by chceli byť hasičmi. V závere deti pánovi Galdovi odovzdali svoje obrázky, ktoré si pre neho pripravili. Ešte raz mu ďakujeme za jeho ochotu a skvelú zážitkovú hodinu prvouky!

• Vzácna návšteva

• Veľmi nás potešili bývalí žiaci, ktorí využili svoje voľno a prišli  nás opäť pozrieť. Porozprávali sa, ale pomohli aj mladším žiakom na výtvarnej. Sme veľmi radi, že ich to ťahá stále k nám, vážime si to a tešíme sa na ďalšiu návštevu.