• školský rok 2020/2021

01.09.2021 bolo zaradených do MŠ 58 detí.

Prevádzka MŠ je od 6:00 hod do 16:00 hod.
            Počet pedagogických zamestnancov: 7

Počet nepedagogických pracovníkov : 1

Riaditeľka ZŠ s MŠ: Mgr. Katarína  Miškárová

Zástupkyňa riaditeľky pre MŠ: Mgr. Anna Michálková

PERSONÁLNE OBSADENIE MŠ:

1. trieda: 3-4 ročné deti
            triedne učiteľky: Mgr. Darina Janíčková, Tatiana Skrčeska

2. trieda: 4-5 ročné deti

triedna učiteľka: Zuzana Bašková

3. trieda: 5-6 ročné deti

triedna učiteľka: Anna Bašková, Terézia Klobučníková

Asistent učiteľa: Bc. Jana Miškárová - projekt MPC

Sociálny pedagóg: Mgr. Eva Bieliková - projekt MPC

Upratovačka: Marcela Matyšáková

Materská škola v Dohňanoch je súčasťou Základnej školy.

Pre deti predškolského veku zabezpečujeme celodennú starostlivosť. Dieťa v našej škole absolvuje predprimárne vzdelávanie, ktoré končí dovŕšením šiesteho roku veku dieťaťa. Každý absolvent materskej školy obdrží osvedčenie o absolvovaní predprimárneho vzdelávania.
            Predprimárne vzdelávanie nie je povinné i keď materské školy od 1.septembra 2008 patria so sústavy škôl. Od 1.9.2021 zmenou zákona 245/2008 je predprimárne vzdelávanie povinné a preto dieťa musí navštevovať predprimárne vzdelávanie od 5. roku života (teda jeden rok pred povinnou školskou dochádzkou).
            V materskej škole pracujú kvalifikovaní pedagogickí zamestnanci - pani učiteľky, ktoré pripravujú pre deti bohatý vzdelávací program. Prevádzkoví zamestnanci  svojou odbornou prácou prispievajú k vytvoreniu príjemného, podnetného prostredia pre pobyt detí v materskej škole.
            Našou snahou je docieliť spokojnosť zákonných zástupcov (rodičov)  detí  so starostlivosťou o svoje ratolesti a zároveň  splniť kritéria absolventa predprimárneho vzdelávania. Vytvorením láskyplného, radostného a priateľského prostredia docieliť spokojnosť hlavne u detí, ktoré našu školu navštevujú.

Čo materská škola deťom ponúka :

• predprimárne vzdelávanie detí vo veľmi peknom, estetickom a modernom prostredí
            • celodennú alebo poldennú starostlivosť o dieťa
            • zaškolenie detí a kvalitnú prípravu detí na vstup do 1. ročníka ZŠ
            • hry detí s novými, motivačnými hračkami
            • spoluprácu s CVČ a ZUŠ - objavovanie talentov
            • možnosť pracovať s počítačom, základy vyučovania informatiky
            • vyučovanie anglického jazyka kvalifikovanou lektorkou
            • rozvíjanie osobnosti dieťaťa ako jedinečnej
            • logopedickú starostlivosť
            • plavecký výcvik pre deti
            • divadelné, športové, hudobné a iné kultúrne podujatia pre deti