• December v Materskej škole

• 03.01.2023 18:48
        • December v našej materskej škole bol plný očakávaní, radosti a plný žiarivých detských očiek.  Na začiatku mesiaca sme medzi sebou privítali Mikuláša, ktorý nás obdaroval balíčkami so sladkými dobrotami a ovocím. Venovali sme sa projektu „Vianoce a tvorivé dielne“.  Spievali a recitovali sme vianočné piesne a básne.  Všetci vieme, že pred Vianocami sa všade pečú medovníčky, preto sme si vyskúšali aj my vyvaľkať medové cesto, povykrajovať a ponatierať vajíčkom medovníčky, ktoré nám naše pani kuchárky ochotne upiekli. Hotové medovníčky sme si odložili na vianočnú besiedku. Vyskúšali sme si tiež prácu so studeným porcelánom, kde deti vykrajovali rôzne tvary s formičkami.  Deti tvorili rôzne ozdoby, s ktorými sme si vyzdobili vianočný stromček.  Porozprávali sme si o rôznych vianočných zvyklostiach, pomaškrtili na oblátkach s medom,  ovocí a našich medovníčkoch. Čítali sme rozprávky s vianočnou tematikou, deti pozorne počúvali a rozprávky sa im páčili. Taktiež si deti užívali prvý sneh.
          … takto šťastne sme prežili predvianočné a predprázdninové obdobie.

• Mikuláš v MŠ

• 16.12.2022 08:01
        • Dnešný deň sa niesol v očakávaní Mikuláša. Deti prišli do materskej školy prezlečené za anjelov a čertov. Mali zaujímavé mikulášske aktivity, pozerali rozprávky, kreslili Mikulášovi. A nakoniec, prišli.... Deti im zaspievali, zarecitovali i pomodlili sa. Za odmenu dostali darčeky. Nasledovala zábava v triede a išli pozrieť aj kamarátov do základnej školy. V telocvični tancovali a súťažili. Mikulášsky deň sa vydaril a všetkým sa páčil.

• Projektová úloha Zem a príroda

• 14.05.2021 11:39
        • Každý rok 22. apríla je deň Zeme. Je to ekologicky motivovaný sviatok, kedy sa snažíme v oveľa väčšej miere poukazovať na ničenie a znečiťovanie životného prostredia, a možností jeho ochrany. Tento deň sa začal oslavovať v roku 1970. Naše deti sa tiež zapojili do projektovej úlohy Zem a príroda .Úlohou bolo oboznámiť deti do významu triedenia odpadu, vyčistiť okolie škôlky. Deti sadili rastlinky a pomocou výtvarných prác si utvrdzovali poznatky o našej planéte.
        • Projektová úloha - Čítam, čítaš, čítame .

• 01.04.2021 08:25
        • Celý marec sme v našej MŠ spoznávali, pracovali a zabávali sa s knihou.Naša projetová úloha mala názov Čítam, čítaš, čítame. Deti dramatizovali, čítali rozprávky, navštívili knižnicu, kreatívne pracovali na výrobe svojej prvej knihy. Aj takouto formou sa u detí buduje ich budúci kladný vzťah ku knihám.
        • Plody jesene - projekt

• 01.04.2021 08:17
        • V tomto  mesiaci sme sa zapojili do projektu ,,ČO UKRÝVA KOMORA" - Plody jesene – vitamíny pre človeka.

S deťmi sme sa rozprávali, názorne ukazovali, oboznamovali o plodoch jesene a hlavne,  ako to vplýva na človeka. Robili  sme rôzne aktivity, maľovali, modelovali, tvorili z papiera a  z rôznych jesenných plodov. Radosť z jesene sme vyjadrovali piesňami a  básničkami.

A rodičia sa spolu s deťmi zapojili do súťaže o najkrajší jesenný plod alebo jesenné dekorácie, vyzdobili sme vchod do škôlky a ocenili  sme najkrajší výrobok. Ďakujeme za priazeň.

• Divadlo

• 01.04.2021 08:18
        • Divadielko o dvoch nezbedných sestrách bolo veľmi poučné a milé. Rozprávali príbeh o trpaslíkovi a jeho kamarátoch, ktorí chceli zachrániť slnečnicu pred zimou. Zopakovali si ročné obdobia a zároveň sa naučili, aké je dôležité správne rozprávať a a ako sa naučiť vysloviť hlásku „ r“.
        • Halloween v MŠ

• 01.04.2021 08:19
        • Pred jesennými prázdninami prišli deti do materskej školy preoblečené za strašidlá, ježibabky, duchov, kostry, čarodejnice, tekvice, či pavúčice a začala sa detská halloweenká párty. Deti sa vytancovali, „vybláznili“. Postrašili aj tety kuchárky a kamarátov v ZŠ.

„My sme malé strašidlá,

Strašíme vás Bu – Bu – Bu.“

Bolo to veselé dopoludnie. Strašidielka boli veľmi milé, preto sa nikto nebál, ani neplakal. Mamičkám ďakujeme za kostými a pani Gabrišovej - mamičke Miška ďakujeme za občerstvenie pre deti.

• Jabĺčkový deň

• 13.11.2019 12:15
        • Jabĺčkový deň

Všetci škôlkari vedia, že ovocie je zdravé. Preto si deti so svojimi pani učiteľkami pripravovali z jabĺk rôzne dobroty, ktorých vôňa sa šírila celou škôlkou. Pri spoločnej prezentácii deti z každej dobroty ochutnali. Prečítali si rozprávku o jabĺčku, zaspievali si pesničky a vytvárali jabĺčka z rôzneho materiálu.

• Šarkaniáda

• 13.11.2019 12:11
        • Šarkaniáda

V stredu 15.10. to u nás na dvore naozaj žilo. Spolu s rodičmi si deti vyrobili doma šarkanov od výmyslu sveta a  priniesli si ich do škôlky. Najskôr sme si všetkých šarkanov poprezerali a potom sme ich vyskúšali. Pohyb na čerstvom vzduchu, súťaže a hry so šarkanmi boli pre deti veľkým zážitkom.