• Projekt o zdravom štýle života

• Počas novembra sme mali nové projektové zadanie, v ktorom sme sa zamerali na zdravé jedlá, cvičenie, pyramídy zdravia, plagáty zdravého a nezdravého spôsobu života

• Jazykový WocaBee šampionát 2022

• So začiatkom novembra nás potešila skvelá správa – naša 4. trieda získala prvé miesto v okresnom kole súťaže Jazykový WocaBee šampionát 2022! V úvodnom kole celoslovenského šampionátu dosiahli naši žiaci skvelý výsledok – denný priemer až   1833 bodov (tzv. WocaPoints) na jedného žiaka. Pre lepšiu predstavu – jedna správna odpoveď pri precvičovaní anglických slovíčok znamená zisk približne 2 body.

V okresnom kole naši žiaci získali titul Okresní šampióni.

Víťazstvo v okresnom kole znamenalo zároveň aj postup do krajského kola,  ktoré prebiehalo od 2.11. do 9.11.2022.

Opäť sa ukázalo, že žiaci vedia usilovne pracovať a získali krásne 2. miesto v krajskom kole súťaže Jazykového WocaBee šampionátu.

Najväčším víťazstvom pre všetkých je však radosť z učenia a zlepšenie jazykových vedomostí vďaka tejto súťaži. Srdečne blahoželáme, sme na Vás hrdí!!!

• Divadlo HOKI POKI

• BACILKY A VITAMÍNKY

Predstavenie o umývaní rúk, o zdravej výžive, cvičení, vitamínoch a baciloch. Humorné a poučné divadlo, do ktorého deja boli deti aktívne zapojené.

• Divadlo Oskar

• Kocúr v čižmách bol  príbeh plný veršov, prísloví, porekadiel, ostrovtipu a veselých pesničiek. Divadelné predstavenie o šikovnosti, odvahe a pomoci priateľovi sa deťom veľmi páčilo.

• Vrabček

• Blahoželáme Sabínke B. z 2. triedy, ktorá získala darčeky z vydavateľstva Vrabček. Sabínka ich získala za svoj krásny obrázok v súťaži Vrabčeka.

• Šampionát WOCABEE

• Super úspech našich žiakov v okresnom šampionáte WOCABEE. Štvrtá trieda 1. miesto, tretia trieda 2. miesto, druhá trieda 4. miesto a naši prváčikovia 6. miesto. Okresného kola sa zúčastnilo 48 tried okresu Púchov. Porazili sme žiakov vyšších ročníkov a som na všetkých žiakov hrdá. Medzi 100 žiakmi, ktorí získali najviac bodov je Alex R. z 3. triedy. Gratulujem.

• Projektový týždeň

•  „ Plná špajza“

Hlavným cieľom tejto každoročnej, krásnej, zdravej a jesennej akcie bolo nenásilným  a hravým spôsobom podporiť u detí konzumáciu ovocia a zeleniny. Zároveň sme plnili niektoré z úloh Národného programu prevencie obezity pre deti. "Maškrtiť" sa dá tvorivo i zdravo. Deti opäť plnili rôzne úlohy a aktivity: ochutnávali ovocie a zeleninu, vyrábali šalát, kompót, tancovali, piekli hranolky, tvorili, zabávali sa a učili.

• Jubilanti v Dohňanoch

• Dnes pán starosta, prívítal v pamätnej izbe jubilantov obce. Pri tejto príležitosti ich boli pozdraviť krátkym programom naši malí predškoláci. Deťom a pani učiteľke Sieklikovej ďakujeme za krásny kultúrny príspevok.

• RECYKLOHRY

• ZŠ s MŠ Dohňany organizuje zber starých a nefunkčných mobilných telefónov. Ak prinesené mobily zaregistrujete u pani učiteľky, môžete byť zaradení do súťaže o hodnotné ceny, ktoré pripravili „Recyklohry.“ Mobily prineste do 24.10. 2022. Pomôžete škole aj našej Zemi.

• Zážitkové učenie

• Počas hodiny vlastivedy sme navštívili Pamätnú izbu v našej obci Dohňany. Pútavým spôsobom sme sa dozvedeli od Evky Zigovej, ako sa v nej kedysi učili deti. Poukazovala nám rôzne veci, ktoré boli pre deti netradičné a zaujímavé. Napr. kroje, kolísku, kosu, staré fotografie... Tiež sme nazreli do kroniky obce a zahrali sme sa na poslancov, tentokrát bol starostom Miško. Ďakujeme

• Sokoliari

• Dnes naša škola zažila výnimočnú návštevu. Prišli k nám najlepší z najlepších, konkrétne - Sokoliari Falconarii. Letové ukážky dravcov zaujali všetky deti a najviac sa tešili, keď sa mohli najväčšieho orla dotknúť a odfotiť sa s ním. Veľmi pekne ďakujeme za skvelé predstavenie Vášho umenia.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• Dnešný deň bol pre všetkých žiakov slávnostný. Školský dvor bol plný žiakov a rodičov. Pre niektorých žiakov to bol prvý deň v škole. Pani riaditeľka Mgr. Katarína Miškárová všetkých privítala a popriala žiakom, rodičom, pedagógom a zamestnancom veľa síl a úspechov v novom šk. roku. Svojím príhovorom povzbudil všetkých prítomných aj pán starosta Ing. Milan Panáček.  K slávnostnému programu sa pridali svojimi básňami žiaci Oskarko, Julka, Karinka a Zuzka. Nasledovala pasovačka prvákov, ktorí museli najskôr ukázať rôzne zručnosti. Potom ich pani riaditeľka metlou pasovala za prvákov. Prváci dostali svoju prvácku šerpu, pamätný list a sladkosť. Prajeme všetkým žiakom veľa úspechov!

• Lacove chrobáky

• Koncom školského roka sa zúčastnila naša štvrtáčka Amanda S. výtvarnej súťaže o chrobákoch. Získala krásne 1. miesto v kategórii „3D“ ZŠ 6-15 rokov. Blahoželáme!!!

• Školský rok

• Vážení rodičia, milí žiaci, priatelia,

oznamujeme Vám, že  slávnostné otvorenie nového školského roka  2022/2023 sa uskutoční v pondelok 5.septembra 2022 v základnej škole o 8.30 hod. Žiaci 1. ročníka prídu v sprievode rodičovVyučovací deň skončí približne o 10.00 hod.

Školský klub detí bude v prevádzke od utorka 6. septembra.

Materská škola   začína v pondelok 5. septembra od 6.00 – 16.00 hod. Rodičia prinesú deťom veci podľa zoznamu. ZOZNAM_VECI_DO_MS_NA_SKOLSKY_ROK_2022.pdf

Vedúca školskej jedálne oznamuje, že stravovanie žiakov a cudzích stravníkov sa začína v utorok 6.septembra. Deti v materskej škole majú zabezpečenú stravu od pondelka 5. septembra.

V prvý školský deň odovzdá rodič elektronicky cez EduPage  vyhlásenie o bezpríznakovosti

V utorok 6.9. 2022 budú mať žiaci program s triednymi učiteľmi (oboznámenie so školským poriadkom, organizačnými pokynmi).

Vyučovanie podľa riadneho rozvrhu bude prebiehať od stredy 7.9. Rozvrh bude publikovaný v stredu 31.8.

Veríme, že ste všetci zdraví, oddýchnutí a plní očakávania, čo nám nový školský rok prinesie.

Pozývame Vás na rodičovské združenie 5.9.2022  o 16.30 hod v DKT Dohňany - účasť rodičov nutná.

Ďakujeme za pochopenie.