• December v Materskej škole

• 03.01.2023 18:48
      • December v našej materskej škole bol plný očakávaní, radosti a plný žiarivých detských očiek.  Na začiatku mesiaca sme medzi sebou privítali Mikuláša, ktorý nás obdaroval balíčkami so sladkými dobrotami a ovocím. Venovali sme sa projektu „Vianoce a tvorivé dielne“.  Spievali a recitovali sme vianočné piesne a básne.  Všetci vieme, že pred Vianocami sa všade pečú medovníčky, preto sme si vyskúšali aj my vyvaľkať medové cesto, povykrajovať a ponatierať vajíčkom medovníčky, ktoré nám naše pani kuchárky ochotne upiekli. Hotové medovníčky sme si odložili na vianočnú besiedku. Vyskúšali sme si tiež prácu so studeným porcelánom, kde deti vykrajovali rôzne tvary s formičkami.  Deti tvorili rôzne ozdoby, s ktorými sme si vyzdobili vianočný stromček.  Porozprávali sme si o rôznych vianočných zvyklostiach, pomaškrtili na oblátkach s medom,  ovocí a našich medovníčkoch. Čítali sme rozprávky s vianočnou tematikou, deti pozorne počúvali a rozprávky sa im páčili. Taktiež si deti užívali prvý sneh.
        … takto šťastne sme prežili predvianočné a predprázdninové obdobie.