• November a December v MŠ

• 08.01.2024 17:43
        • December v našej materskej škole bol plný očakávaní, radosti a plný žiarivých detských očiek.  Na začiatku mesiaca sme medzi sebou privítali Mikuláša, ktorý nás obdaroval balíčkami so sladkými dobrotami a ovocím.
          Vianočnú náladu si boli deti aj rodičia navodiť aj  na vianočných trhoch, kde  si poobzerali, čo predávajú v rôznych stánkoch, potešili  sa z výrobku, ktorý si deti sami vyrobili.
          Všetci vieme, že pred Vianocami sa všade pečú medovníčky, preto sme si vyskúšali aj my vyvaľkať medové cesto, povykrajovať a ponatierať vajíčkom medovníčky, ktoré nám naše pani kuchárky ochotne upiekli.  Na hotových medovníčkoch sme si veľmi pochutili.
          Pred vianočnými prázdninami sme sa rozlúčili spoločným posedením na „Vianočnej besiedke“, porozprávali sme si o rôznych vianočných zvyklostiach, pomaškrtili na oblátkach s medom,  ovocí a našich medovníčkoch a nakoniec sme odhalili pod stromčekom prekvapenie, ktorým boli nové hračky, knihy, farbičky.
          … takto šťastne sme prežili predvianočné a predprázdninové obdobie.
        • Mikuláš v našej materskej škole :)

• 07.12.2023 20:16
        • Aj tento rok nás navštívil Mikuláš. Deti sa z jeho príchodu veľmi tešili. Odovzdali mu kresby, ktoré si pre neho pripravili, zaspievali mu piesne. S Mikulášom a s jeho pomocníkmi si aj zatancovali . Ďakujeme mu za návštevu a tešíme sa na neho aj budúci rok .

• Október v MŠ

• 03.11.2023 16:16
        • Jeseň, ktorej obdobím momentálne prechádzame, je až poeticky krásna. Nádherný čas, kedy sú stromy okolitých lesov odeté do pestrofarebných šiat a v diaľave už belejú končiare vrchov. Všetko je jasné, priezračné a čisté. Ostré slnečné lúče prerážajú chladné závany vetra a hladia naše tváre. Jeseň je naozaj krásna. A v jednom zo svojich mesiacov nám pripomína jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším. Mesiac október by mal byť pre náš všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Aj naše deti si spomenuli a zapojili sa do projektu ,, Úcta k starším,,. Obdarovali dôchodcov, ktorí sú súčasťou Jednoty dôchodcov Dohňany, vlastnoručne vyrobeným džbánikom s malým prekvapením. Deti sa v tomto mesiaci venovali rozličným aktivitám, ktoré patria k jeseni. Vypočuli si rozprávky od bývalej pani učiteľky p. Hanky Baškovej, ktorá nás potešila návštevou našej MŠ. Zahrali si divadlo a tvorili z rozličných materiálov rôzne výrobky.
        • September v MŠ

• 02.10.2023 20:44
        • V mesiaci september sa znova otvorili brány našej materskej školy, deti sa veľmi tešili na svojich kamarátov a na nové zážitky. Spoločne sme zvládli prvý mesiac na jednotku. V tomto mesiaci sme mali aj projektový týždeň ,, Čo komora priniesla" kde sme sa rozprávali o ovocí a zelenine, pozreli sme si prezentácie na túto tému, zaspievali si, strihali a lepili. Spoločne sme si upiekli koláč, odšťavili jabĺčka a uvarili detské pyré. Deti to veľmi bavilo a získali veľa nových vedomostí.
        • Navštívili nás papagáje :)

• 13.09.2023 20:42
        • Našu škôlku navštívili exotické papagáje z Arakova. Deti sa nevedeli vynadívať a vybrať toho najkrajšieho papagája. Všetky papagáje boli krásne pestrofarebné, nechali sa pohladkať aj nakŕmiť. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie s papagájmi :)
        • Divadlo Zvedavka a Kúzelník

• 31.01.2023 17:15
        • Deti si užili divadlo,ktoré nám prišli zahrať Zvedavka a Kúzelník alias Ujo Heligonkár.  Zaspievali si, aj zatancovali .
        • Karneval so Saškou Baškou MŠ

• 31.01.2023 17:15
        • V Dome kultúrnych tradicií sa  ozývala hudba a šťastný smiech detí. Konečne nastal deň dlho očakávaného karnevalu. Deti sa v maskách hrali, tancovali a zabávali.  Za odmenu každý účastník karnevalu dostal kinder vajíčko s prekvapením.
        • December v Materskej škole

• 03.01.2023 18:48
        • December v našej materskej škole bol plný očakávaní, radosti a plný žiarivých detských očiek.  Na začiatku mesiaca sme medzi sebou privítali Mikuláša, ktorý nás obdaroval balíčkami so sladkými dobrotami a ovocím. Venovali sme sa projektu „Vianoce a tvorivé dielne“.  Spievali a recitovali sme vianočné piesne a básne.  Všetci vieme, že pred Vianocami sa všade pečú medovníčky, preto sme si vyskúšali aj my vyvaľkať medové cesto, povykrajovať a ponatierať vajíčkom medovníčky, ktoré nám naše pani kuchárky ochotne upiekli. Hotové medovníčky sme si odložili na vianočnú besiedku. Vyskúšali sme si tiež prácu so studeným porcelánom, kde deti vykrajovali rôzne tvary s formičkami.  Deti tvorili rôzne ozdoby, s ktorými sme si vyzdobili vianočný stromček.  Porozprávali sme si o rôznych vianočných zvyklostiach, pomaškrtili na oblátkach s medom,  ovocí a našich medovníčkoch. Čítali sme rozprávky s vianočnou tematikou, deti pozorne počúvali a rozprávky sa im páčili. Taktiež si deti užívali prvý sneh.
          … takto šťastne sme prežili predvianočné a predprázdninové obdobie.

• Mikuláš v MŠ

• 16.12.2022 08:01
        • Dnešný deň sa niesol v očakávaní Mikuláša. Deti prišli do materskej školy prezlečené za anjelov a čertov. Mali zaujímavé mikulášske aktivity, pozerali rozprávky, kreslili Mikulášovi. A nakoniec, prišli.... Deti im zaspievali, zarecitovali i pomodlili sa. Za odmenu dostali darčeky. Nasledovala zábava v triede a išli pozrieť aj kamarátov do základnej školy. V telocvični tancovali a súťažili. Mikulášsky deň sa vydaril a všetkým sa páčil.