• školský rok 2023/2024

• 01.09.2023 bolo zaradených do MŠ 69 detí.

Prevádzka MŠ je od 6:00 hod do 16:00 hod.
          Počet pedagogických zamestnancov: 7

Počet nepedagogických pracovníkov : 1

Riaditeľka ZŠ s MŠ: Mgr. Katarína  Miškárová

PERSONÁLNE OBSADENIE MŠ:

1. trieda Myšky: 3 ročné deti
          triedna učiteľka: Marcela Šulíková

2. trieda Mačiatka: 4-5 ročné deti

triedne učiteľky: Bc. Jana Miškárová,  Ela Vojteková

3. trieda Motýliky: 4-5 ročné deti

triedna učiteľka: Tatiana Skrčeska

4. trieda Včielky: Terézia Klobučníková, Jana Satinová

Pedagogický asistent učiteľa: Bc. Anna Rusňáková - projekt NP- POPIII

školský psychológ :  Mgr. Barbora Scherková - projekt NP- POPIII

Upratovačka: Marcela Matyšáková

Materská škola v Dohňanoch je súčasťou Základnej školy.

Pre deti predškolského veku zabezpečujeme celodennú starostlivosť. Dieťa v našej škole absolvuje predprimárne vzdelávanie, ktoré končí dovŕšením šiesteho roku veku dieťaťa. Každý absolvent materskej školy obdrží osvedčenie o absolvovaní predprimárneho vzdelávania.
          Predprimárne vzdelávanie nie je povinné i keď materské školy od 1.septembra 2008 patria so sústavy škôl. Od 1.9.2021 zmenou zákona 245/2008 je predprimárne vzdelávanie povinné a preto dieťa musí navštevovať predprimárne vzdelávanie od 5. roku života (teda jeden rok pred povinnou školskou dochádzkou).
          V materskej škole pracujú kvalifikovaní pedagogickí zamestnanci - pani učiteľky, ktoré pripravujú pre deti bohatý vzdelávací program. Prevádzkoví zamestnanci  svojou odbornou prácou prispievajú k vytvoreniu príjemného, podnetného prostredia pre pobyt detí v materskej škole.
          Našou snahou je docieliť spokojnosť zákonných zástupcov (rodičov)  detí  so starostlivosťou o svoje ratolesti a zároveň splniť kritéria absolventa predprimárneho vzdelávania. Vytvorením láskyplného, radostného a priateľského prostredia   docieliť spokojnosť hlavne u detí, ktoré našu školu navštevujú.

Čo materská škola deťom ponúka :

• predprimárne vzdelávanie detí vo veľmi peknom, estetickom a modernom prostredí
          • celodennú alebo poldennú starostlivosť o dieťa
          • zaškolenie detí a kvalitnú prípravu detí na vstup do 1. ročníka ZŠ
          • hry detí s novými, motivačnými hračkami
          • spoluprácu s CVČ a ZUŠ - objavovanie talentov
          • možnosť pracovať s počítačom, základy vyučovania informatiky
          • vyučovanie anglického jazyka kvalifikovanou lektorkou
          • rozvíjanie osobnosti dieťaťa ako jedinečnej
          • logopedickú starostlivosť
          • plavecký výcvik pre deti
          • divadelné, športové, hudobné a iné kultúrne podujatia pre deti