• Projektová úloha Zem a príroda

• 14.05.2021 11:39
        • Každý rok 22. apríla je deň Zeme. Je to ekologicky motivovaný sviatok, kedy sa snažíme v oveľa väčšej miere poukazovať na ničenie a znečiťovanie životného prostredia, a možností jeho ochrany. Tento deň sa začal oslavovať v roku 1970. Naše deti sa tiež zapojili do projektovej úlohy Zem a príroda .Úlohou bolo oboznámiť deti do významu triedenia odpadu, vyčistiť okolie škôlky. Deti sadili rastlinky a pomocou výtvarných prác si utvrdzovali poznatky o našej planéte.
        • Projektová úloha - Čítam, čítaš, čítame .

• 01.04.2021 08:25
        • Celý marec sme v našej MŠ spoznávali, pracovali a zabávali sa s knihou.Naša projetová úloha mala názov Čítam, čítaš, čítame. Deti dramatizovali, čítali rozprávky, navštívili knižnicu, kreatívne pracovali na výrobe svojej prvej knihy. Aj takouto formou sa u detí buduje ich budúci kladný vzťah ku knihám.
        • Plody jesene - projekt

• 01.04.2021 08:17
        • V tomto  mesiaci sme sa zapojili do projektu ,,ČO UKRÝVA KOMORA" - Plody jesene – vitamíny pre človeka.

S deťmi sme sa rozprávali, názorne ukazovali, oboznamovali o plodoch jesene a hlavne,  ako to vplýva na človeka. Robili  sme rôzne aktivity, maľovali, modelovali, tvorili z papiera a  z rôznych jesenných plodov. Radosť z jesene sme vyjadrovali piesňami a  básničkami.

A rodičia sa spolu s deťmi zapojili do súťaže o najkrajší jesenný plod alebo jesenné dekorácie, vyzdobili sme vchod do škôlky a ocenili  sme najkrajší výrobok. Ďakujeme za priazeň.

• Divadlo

• 01.04.2021 08:18
        • Divadielko o dvoch nezbedných sestrách bolo veľmi poučné a milé. Rozprávali príbeh o trpaslíkovi a jeho kamarátoch, ktorí chceli zachrániť slnečnicu pred zimou. Zopakovali si ročné obdobia a zároveň sa naučili, aké je dôležité správne rozprávať a a ako sa naučiť vysloviť hlásku „ r“.
        • Halloween v MŠ

• 01.04.2021 08:19
        • Pred jesennými prázdninami prišli deti do materskej školy preoblečené za strašidlá, ježibabky, duchov, kostry, čarodejnice, tekvice, či pavúčice a začala sa detská halloweenká párty. Deti sa vytancovali, „vybláznili“. Postrašili aj tety kuchárky a kamarátov v ZŠ.

„My sme malé strašidlá,

Strašíme vás Bu – Bu – Bu.“

Bolo to veselé dopoludnie. Strašidielka boli veľmi milé, preto sa nikto nebál, ani neplakal. Mamičkám ďakujeme za kostými a pani Gabrišovej - mamičke Miška ďakujeme za občerstvenie pre deti.

• Jabĺčkový deň

• 13.11.2019 12:15
        • Jabĺčkový deň

Všetci škôlkari vedia, že ovocie je zdravé. Preto si deti so svojimi pani učiteľkami pripravovali z jabĺk rôzne dobroty, ktorých vôňa sa šírila celou škôlkou. Pri spoločnej prezentácii deti z každej dobroty ochutnali. Prečítali si rozprávku o jabĺčku, zaspievali si pesničky a vytvárali jabĺčka z rôzneho materiálu.

• Šarkaniáda

• 13.11.2019 12:11
        • Šarkaniáda

V stredu 15.10. to u nás na dvore naozaj žilo. Spolu s rodičmi si deti vyrobili doma šarkanov od výmyslu sveta a  priniesli si ich do škôlky. Najskôr sme si všetkých šarkanov poprezerali a potom sme ich vyskúšali. Pohyb na čerstvom vzduchu, súťaže a hry so šarkanmi boli pre deti veľkým zážitkom.

• Divadielko Lienka

• 13.11.2019 12:09
        • Divadlo

V stredu 16.10. boli deti plné očakávania. Tešili sa na prvé divadielko v tomto školskom roku. Krásne bábky „ marionety“ im prerozprávali príbeh o rozmaznanej princeznej Dorotke. Za svoju pýchu musela rok slúžiť v pekle, odkiaľ ju vyslobodil mládenec Matej. Rozprávkový príbeh deti  pozorne vnímali a keď bolo treba, vhodne sa zapájali do deja. Mali radosť z toho, že všetko dobre dopadlo a princezná Dorotka sa polepšila.