• Ideme ďalej

• 19.10.2018 06:00
      • V mesiaci októbri  sme sa pustili do ďalšej etapy projektu „Zelené oči“ . Aj teraz sa do práce s ochotou a radosťou pustili naše deti z materskej školy a žiaci zo základnej školy. foto
      • Deti  s nadšením vozili v malých fúrikoch kamienky na vysypanie chodníkov, žiaci zase upravovali a čistili terén. Pomáhali pri úprave hrantíkov na výsadbu kvetín a liečivých bylín.

V popoludňajších hodinách pribudli aj ďalší pomocníci z radov rodičov, ktorí prišli na dobrovoľnú brigádu.  Doniesli si so sebou potrebné náradie  a hlavne dobrú náladu  a ochotu pomôcť dobrej veci. Pripraviť si krásne prostredie nielen na vzdelávanie sa, ale aj na oddych.

Bolo treba poodvážať kamene, ktorých tu bolo neúrekom, nakoľko v tejto časti záhrady stála kedysi už nefunkčná terasa, navoziť a uhrabať hlinu, vyrovnať terén  a vyčistené  priestory pripraviť na plánovanú výsadbu.  Do pocitových chodníkov, ktoré nám pripravili zruční brigádnici, sa navozila hlina, uložili sa väčšie kamene i drobné kamienky.

Na záver celej brigády deti aj dospelých hriala spokojnosť a pocit z dobre vykonanej práce. Všetkým pomocníkom za ich usilovnosť  patrí veľká vďaka. foto