• November a December v MŠ

• 08.01.2024 17:43
      • December v našej materskej škole bol plný očakávaní, radosti a plný žiarivých detských očiek.  Na začiatku mesiaca sme medzi sebou privítali Mikuláša, ktorý nás obdaroval balíčkami so sladkými dobrotami a ovocím.
        Vianočnú náladu si boli deti aj rodičia navodiť aj  na vianočných trhoch, kde  si poobzerali, čo predávajú v rôznych stánkoch, potešili  sa z výrobku, ktorý si deti sami vyrobili.
        Všetci vieme, že pred Vianocami sa všade pečú medovníčky, preto sme si vyskúšali aj my vyvaľkať medové cesto, povykrajovať a ponatierať vajíčkom medovníčky, ktoré nám naše pani kuchárky ochotne upiekli.  Na hotových medovníčkoch sme si veľmi pochutili.
        Pred vianočnými prázdninami sme sa rozlúčili spoločným posedením na „Vianočnej besiedke“, porozprávali sme si o rôznych vianočných zvyklostiach, pomaškrtili na oblátkach s medom,  ovocí a našich medovníčkoch a nakoniec sme odhalili pod stromčekom prekvapenie, ktorým boli nové hračky, knihy, farbičky.
        … takto šťastne sme prežili predvianočné a predprázdninové obdobie.