• Zber mobilov

• Základná škola s materskou školou Dohňany

vyhlásila súťaž v zbere mobilov:

STARÝ

MOBIL

SEM!

do 28.10.2024

Starý mobil je potrebné odovzdať pani učiteľke,

ktorá si zapíše meno dieťaťa a počet mobilov.

Ak je to možné prosím, vyberte z nich batérie (tie zbierame osobitne).

Zem sa vám poďakuje a vy môžete vyhrať zaujímavé ceny.

• Falconarii - vystúpenie sokoliarov

• Dnes sme mali v rámci environmentálnej výchovy vystúpenie sokoliarskej skupiny Falconarii. Pútavá prezentácia primeraná vekovej skupine zaujala všetkých žiakov. Dozvedeli sme sa mnohé zaujímavosti zo života nočných aj denných dravcov z našej prírody, ale aj zo zahraničia. Deti mali možnosť si pohladkať niektorých dravcov a videli, ako sokoliara počúvajú pri privolaní. V závere sa triedy mohli odfotiť spolu s dravcom.

• Slávnostné otvorenie nového školského roka 2024/25

• 2. septembra sme sa opäť stretli v priestoroch našej školy pri otvorení nového školského roka. Pani riaditeľka Miškárová privítala všetkých zúčastnených a pasovala nových prváčikov za žiakov školy. Štvrtáci predniesli básne a sľub pre prvákov a prváčka spestrila program svojím vystúpením. Všetkých žiakov čakali vynovené priestory našej školy, vyzdobené triedy a pani učiteľky. V tomto školskom roku sme privítali aj malých žiačikov v úvodnom ročníku. Prajeme všetkým veľa úspechov!