• „Zlatý odznak Radovana Kaufmana“.

• V rodisku nášho zlatého paralympionika zo Sydney 2000 sa dnes o 9:00 hod. začal druhý ročník podujatia „Deň Radovana Kaufmana – deň mladých“. Dopoludňajší program prebehne na Námestí SNP a jeho súčasťou bude finále súťaže o „Zlatý odznak Radovana Kaufmana“. Aj naši dvaj žiaci sa zúčastnili o zlatý odznak a boli veľmiúspešný. Barborka sa umiestnila na treťom mieste a Matej bol najlepší medzi chlapcami v kategórii 10 ročných. Deti sa stretli s olympijskými paraolympionikmi Jakubom Krakom a Jánom Riapošom. Podujatie bolo super a nálada výborná.

• Zvieratá v škole

• Dnes si naši žiaci mohli do školy doniesť svojich miláčikov zo sveta zvieracej ríše. Pochválili sa svojim spolužiakom a porozprávali im ako sa o nich starajú.

• Odznak Radovana Kaufmana

• Pre deti  základných škôl  bežného typu i špeciálnych základných škôl  vo veku  6 - 10 rokov realizuje Slovenský paraolympijský výbor v rámci svojho projektu "Deň Radovana Kaufmana" športovú súťaž pohybovej zdatnosti Zlatý odznak Radovana Kaufmana.

Základného kola súťaže sa v tomto roku zúčastnilo 26 škôl bežného typu a 3 špeciálne základné školy, spolu v nich 2.549 žiakov, ktorí získali 219 zelených, 1281 modrých a 1049 červených odznakov pohybovej zdatnosti.

Zisk jednotlivých odznakov závisí od celkového počtu bodov, dosiahnutých v troch jednoduchých športových disciplínach – skok z miesta, hod plnou loptou, beh 4x10 metrov.

Približne 50-tka z nich bude mať česť zabojovať o zisk toho najcennejšieho odznaku – Zlatého odznaku, v rámci veľkého finále súťaže v Partizánskom.

Za našu školu postúpili do celoslovenského finále Matej Markovič a Barbora Komárová

• Olympijský deň

• Dnes sme súťažili, športovali vyhrávali. Všetci súťažili a prekonávali sa. Všetkým gratulujem aj k malým úspechom.

• Výlet

• V tomto školskom roku sme sa boli pozrieť do Trenčína na Trenčiansky hrad a do múzeua v Župnom dome. Deťom sa všetko páčilo, pozorne počúvali výklad sprievodcov a získavali nové informácie.

• Netradičný deň MDD v škole

• 1. júna si naši štvrtáci pripravili súťaže pre svojich mladších spolužiakov. Pripravili netradičné športové odpoludnie plné rôznych súťaži. Nakoniec vyhodnotili najlepších spolužiakov z každej triedy a odmenili ich maličkým darčekom. Víťazom gratulujeme a ďakujeme štvrtákom za pekný deň.