• Mesiac úcty k starším

• Október sa niesol  aj v aktivitách zameraných – k MESIACU  ÚCTY K STARŠÍM. Našu školu navštívili členovia folklórnej skupiny Konopa a pani Janovcová, ktorí naším žiakom porozprávali o ich detstve, ako sa žilo v tej dobe, čo museli všetko robiť, aké hry sa hrávali, aké povinnosti mali, o škole, hračkách a iných zaujímavostiach. Pani Janovcová nám prečítala peknú povesť z nášho regiónu a členovia Konopy  zaspievali rôzne piesne. Doniesli aj detské kroje, ktoré si mohli deti vyskúšať. Všetky deti sa zapojili do spevu ľudových piesní  a predviedli svoje spevácke zručnosti. Veľké poďakovanie patrí p. Janovcovej, p. Guričanovej, p. Leškovej a pánovi Mušákovi za príjemné spestrenie vyučovania.

• Jesenná tvorba

• Počas októbra sme sa zamerali na využitie jesenných plodov a rôznych prírodnín. Vytvorili sme rôzne dekorácie, postavičky, kytičky, šarkanov a iné veci, ktoré sme vystavili na výstave jesenných plodov v našej škole. Výstava sa konala v nedeľu v popoludňajších hodinách. Všetci si mohli pozrieť krásne výrobky žiakov, ale aj rodičov, ktorí sa zapojili v škôlke do súťaže o najkrajší výtvor z plodov jesene. Organizáciu výstavy zabezpečovali pani dôchodkyne z organizácie JDS, ktorým patrí veľké poďakovanie.

• Výchovný koncert

• Vo štvrtok sa naši žiaci zúčastnili výchovného koncertu v DKT Dohňany. Koncert bol zameraný na známe ľudové piesne z rôznych regiónov Slovenska. Svoje spevácke umenie nám predviedla operná speváčka, sólistka Národného divadla v Brne Mgr. art. Dagmar Žaludková, sprevádzaná hudobným a slovným doprovodom Dr. Igora Bergera. Zapojili sa aj žiaci našej školy, ktorí si zaspievali ľudové piesne. Bolo to zaujímavé, pekné a poučné podujatie.

• Európsky týždeň športu

• Piatkové dopoludnie  28. 09. 2017 spestril a športového ducha navodil „ Švihadlový maratón „ ktorý sa uskutočnil v našej škole. Dievčatá a chlapci urobili niečo pre svoje zdravie a zapojili sa do skákania cez švihadlo.  Zmerali sme si sily v skákaní na švihadle počas jednej vyučovacej hodiny. Pripojili sa k nám aj deti MŠ a počas pobytu vonku skákali cez pevné švihadlo.

Pozitíva skákania cez švihadlo:

• posilníš svaly rúk, chrbta, ramien a hrudníka
            • posilníš brušné svalstvo
            • vylepšíš si fyzickú kondíciu
            • posilníš kardiovaskulárny systém
            • zlepšíš koordináciu tela
            • za 10 minút skákania spáliš 110 - 130 kalórií
            • 5 minút skákania je ako 20 minút behania

Z každej triedy sme vybrali najlepších skákačov a urobili rebríček víťazov:

Markovič

Markovičová