• Finančná gramotnosť a zimné radovánky v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Finančná gramotnosť a zimné radovánky v MŠ.

Správny vzťah k financiám je vhodné deťom sprostredkovať už v predškolskom veku, ( mladšie deti sa môžu témy dotknúť) vtedy už deti začínajú peniaze vnímať. V našej materskej škole sme sa rozprávali odkiaľ peniaze máme, na čo sú potrebné, ako s nimi zaobchádzame, tu sme kládli dôraz na šetrenie s pochopením, že nemôžeme a nemusíme mať všetko. Deti si prakticky vyskúšali "výrobu" peňazí odtláčaním. Vyrobili pokladničky, peňaženky. V hre "na obchod" pochopili kolobeh peňazí. Edukačný program " Proxík" nasmeroval deti k pozitívnemu zmyslu peňazí.

• Informácie k nástupu žiakov ZŠ od 10.01.2022

• Vážení rodičia, v prvom rade Vám prajeme všetko dobré v celom nastávajúcom roku 2022.

Od pondelka 10. januára 2022 sa obnovuje prezenčné vyučovanie pre všetkých žiakov školy.

Škola postupuje podľa Školského semaforu. V prevádzke bude ŠKD aj školská jedáleň

a obnovuje sa činnosť krúžkov.

Nakoľko však sú naďalej na základné školy kladené zvýšené nároky na zabezpečenie protiepidemiologických a hygienických opatrení, dovoľte nám v krátkom sumári predniesť Vám podmienky nástupu detí do školy.

Výchovno-vzdelávací proces pre žiakov I. stupňa prebieha podľa platného rozvrhu hodín.

• Každé dieťa sa musí pri nástupe do školy preukázať „vyhlásením o bezpríznakovosti“ (vyhlásenie prosím posielajte elektronicky cez EduPage )

Zákonný zástupca naďalej vypĺňa tlačivo o bezpríznakovosti prostredníctvom EduPage alebo prostredníctvom tlačiva, ktoré doručuje škole. Tlačivo si môžete stiahnuť tu:                                                                    Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_od_29.11..doc alebo si ho môžete zobrať v škole pri vchode.

• Pokiaľ máte k dispozícii Ag samotesty distribuované školou pred Vianocami prosím použite ich na pretestovanie dieťaťa pred nástupom do školy.

Rodičom  odporúčame, aby svoje deti otestovali ešte pred nástupom do školy t.j. v nedeľu alebo v pondelok ráno 10.01.2022 a následne testovanie oznámili prostredníctvom EduPage. Testovanie sa naďalej odporúča opakovať jedenkrát týždenne, resp. pri vyskytnutí sa príznakov ochorenia. V prípade pozitivity treba ihneď oznámiť pozitivitu dieťaťa škole a následne detskému lekárovi, ktorý rozhoduje o karanténe dieťaťa. Do nariadenej karantény idú žiaci, ktorí boli v kontakte s pozitívnym v priebehu dvoch dní a nespĺňajú kritérium výnimky z karantény - neočkovaní, neprekonaní. Trieda pozitívne testovaného žiaka musí ísť do karantény na 10 dní od posledného kontaktu s pozitívnou osobou okrem tých, čo si uplatňujú výnimku z karantény. Žiaci triedy v karanténe sú následne nahlásení vedením školy na RÚVZ v Považskej Bystrici.

• Povinnosťou pre všetkých žiakov a zamestnancov školy zostáva prekrytie horných dýchacích ciest hygienickým rúškom počas prítomnosti v budove školy.

Rodič je povinný zabezpečiť pre svoje dieťa hygienické vreckovky a náhradné rúško.

• Pri vstupe žiakov do školy bude prebiehať ranný filter. Aj z tohto dôvodu Vás dôrazne žiadame, aby ste do školy neposielali svoje dieťa ak vykazuje príznaky ako zvýšená teplota, kašeľ, nádcha, bolesť hlavy a brucha a pod.

Do školy má nastúpiť len zdravé dieťa.

• Školský klub detí bude fungovať v riadnom režime (teda ráno od 05.45 hod. do 07.30 hod. a popoludní od 11.20 do 16.00 hod.)

Ďakujeme Vám za spoluprácu a pochopenie.

V Dohňanoch, 07.01.2022

• Informácie k nástupu detí MŠ od 10.01.2022

Prevádzka materskej školy začne 10.01.2022.

Prevádzkový čas bude naďalej od 06:00 – 16:00 hod.,

Organizácia bude vyzerať nasledovne:

Pred nástupom do MŠ bude potrebné zaslať cez edupage 3 tlačivá: / najneskôr v pondelok ráno/

V prípade, že Vaše dieťa nemôže nastúpiť do MŠ od 10.01.2022 dajte nám čo najskôr vedieť na mail: miskarova2@gmail.com

• Odhlasovanie naďalej prebieha cez aplikaciu edupage, a od 10.01.2022 aj telefonicky . sms na tel. číslach školy.
            • Poplatky za stravu a školné je potrebné uhradiť najneskôr do 20.01.2022.
            • Vstup do šatní bude organizovaný tak, aby v šatni každej triedy bola iba jedna sprevádzajúca osoba. Počítajte preto s čakaním pred vchodom.

Dôrazne Vás žiadame, aby ste do materskej školy vodili iba skutočne zdravé deti, bez akýchkoľvek príznakov ochorenia. Už slabý kašeľ či výtok z nosa jedného dieťaťa môže vyradiť z dochádzky všetky ostatné deti v triede.

Informácie:

Ak je niekto pozitívny v domácnostidieťa ostáva s ním v karanténe.

Karanténa sa ráta od výsledku PCR testu.

Ak idete na PCR test a čakáte na výsledok – počas tejto doby nedávajte dieťaťa do MŠ.

Ak zistíte, že je dieťa pozitívne, hneď nám túto informáciu oznámte, najlepšie mailom: miskarova2@gmail.com, prípadne telefonicky: 0911 747 438

Vopred ďakujeme za spoluprácu.