• Šarkaniáda

• Vo štvrtok sme využili priaznivé počasie a v priestoroch športového ihriska sme mali pestrú ukážku rôznych šarkanov. Vyrábané, kupované, veselé, strašidelné, malé, veľké... Všetky boli nádherné. Porota hodnotila najvyšší let šarkana, najdlhšieho šarkana, najstrašidelnejšieho a najvtipnejšieho šarkana. Bolo to ťažké rozhodovanie. Všetky deti získali pamätný list, sladkosti a teplý čaj. Akcia bola spojená s charitatívnou zbierkou pre ČERVENÝ NOS, do ktorej sme mohli prispieť dobrovoľným príspevkom. Odmenou boli šarkaníci z medovníkového cesta, ktorých pripravili naši žiaci. Ďakujeme!

• WocaBee

• Blahoželáme Alexovi R., ktorý sa umiestnil v zbieraní bodov vo WocaBee za mesiac september na 1. mieste na Slovensku.

• KUBO EDU

• Dnes sme prvýkrát s tretiakmi vyskúšali školskú digitálnu knižnicu KUBO EDU. Je to najväčšia a najbezpečnejšia slovenská e-knižnica pre deti. Obsahuje viac ako 1000 detských kníh: klasické a moderné rozprávky, slovenské a svetové novinky, básničky, encyklopédie a knihy v angličtine. Je užívateľsky jednoduchá a uľahčí deťom prístupku knihám v škole aj doma. Veríme, že jej používanie nám spestrí vzdelávací proces a bude motivovať deti k častejšiemu čítaniu kedykoľvek a kdekoľvek.

• Projekt - JESENNÉ PLODY

• Tvorili, piekli, jedli, maškrtili, hrali sme sa a rozprávali o jeseni, jej plodoch, spracovaní jabĺčok, prácach v záhradách, prírode počas tohto projektu.

• Fidlikanti

• Dňa 06.10.2023 k nám zavítala hudobná skupina Fidlikanti. Na hudobnom koncerte si deti spolu s muzikantmi zaspievali ich najväčšie hity, rovnako aj veselé ľudové pesničky. Žiaci mali príležitosť spoznať rôzne slovenské ľudové hudobné nástroje: fujaru, koncovku, drumbľu, píšťalky a cimbal. Na záver sa spolu s hudobníkmi naučili tanec, ktorý si spoločne zatancovali. Hudobný koncert sme si všetci veľmi užili.

• September v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album September v MŠ .

V mesiaci september sa znova otvorili brány našej materskej školy, deti sa veľmi tešili na svojich kamarátov a na nové zážitky. Spoločne sme zvládli prvý mesiac na jednotku. V tomto mesiaci sme mali aj projektový týždeň ,, Čo komora priniesla" kde sme sa rozprávali o ovocí a zelenine, pozreli sme si prezentácie na túto tému, zaspievali si, strihali a lepili. Spoločne sme si upiekli koláč, odšťavili jabĺčka a uvarili detské pyré. Deti to veľmi bavilo a získali veľa nových vedomostí.

• Didaktické hry

• Využili sme krásne počasie a vybrali sa do časti Roháčová, kde si deti vyskúšali rôzne atrakcie, tvorili obrázky z prírodnín, pozorovali zloženie pôdy  pomocou lupy a spoznávali okolie. Bolo tam krásne!