• Exkurzia

• Dnešný deň bol pre naše deti opäť zážitkovým učením. Boli sme na exkurzii v živočíšnej výrobe PD -Mestečko - Dvor Dohňany. Žiaci sa dozvedeli množstvo nových informácií o chove dobytka v miestnom družstve. Najviac sa im páčilo, že si mohli pohladkať teliatka, kravy a býkov. Celý čas nás sprevádzali a všetko vysvetľovali pracovníčky živočíšnej výroby. Ďakujeme im za trpezlivosť, ochotu a vedeniu za zrealizovanie exkurzie. Deti sa vracali plné nových zážitkov.

• Cesta malého včelára

• Workshop o včelách sme mali možnosť privítať aj v našej škole. Super zážitkové učenie na čerstvom vzduchu prebiehalo v našom školskom altánku. Škôlkári sa naučili nové informácie o živote včiel vo štvrtok a školáci v piatok. Pútavou prezentáciou zaujala obe skupiny VČELÁROVA ŽENA. Deti mali možnosť vyskúšať si oblečenie potrebné pri včelách, dymák, pozorovali včielky v malom úliku, ochutnali med a dozvedeli sa rôzne ďalšie zaujímavosti. Deti boli zvedavé, mali množstvo otázok a zapájali sa do diskusie. Prezentácia o včelách sa deťom veľmi páčila. Ďakujeme VČELÁROVEJ ŽENE za krásne zážitkové učenie.

• Svet plastelíny v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Svet plastelíny v MŠ.

Naša škola sa zapojila do projektovej výzvy s plastelínou "JAR" 2022 . Deti z plastelíny vytvorili krásnu kolektívnu prácu. Tešíme sa, že máme také šikovné detičky .

• Projekt Zem v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt Zem v MŠ.

Počas projektového týždňa mali deti veľa aktivít. Maľovali, sadili, čistili okolie materskej školy. Diskutovali o tom, ako chrániť našu Zem. Ďakujeme mame, Jakubka Gabku, za veľkonočné medovníčky, ktoré napiekla pre deti. :)

• Projekt - Zem

• Počas tohto projektu sme mali veľa aktivít zameraných na ochranu danú tému. Vyrábali sme, piekli, recyklovali, čistili, sadili, rozprávali sa a pozorovali.

• Práca sociálneho pedagóga v MŠ a ZŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Práca sociálneho pedagóga v MŠ a ZŠ.

Individuálne a skupinové stretnutia v mesiaci marec a apríl zamerané na: rozvíjanie etického a prosociálneho správania prostredníctvom rozvíjania sebareflexie, posilnenia emocionálnej stability, rozvíjanie komunikačných zručností, kreativity, logického myslenia, celkovej sociálnej zrelosti a jazykovej oblasti, posilnenie zmyslového vnímania, rozvíjanie reči v procese edukácie, pozorovacích schopností – pozorovanie zmien, rozvíjanie kognitívnej oblasti, manipulačných zručností, predstavivosti, pozornosti, enviromentálního cítenia, sebareflexie, ochrana prírody, získanie vedomostí. Nadstavby tém: Rozvíjanie osobnosti dieťaťa a Myslíme ekologicky.