• RECYKLOHRY

• ZŠ s MŠ Dohňany organizuje zber starých a nefunkčných mobilných telefónov. Ak prinesené mobily zaregistrujete u pani učiteľky, môžete byť zaradení do súťaže o hodnotné ceny, ktoré pripravili „Recyklohry.“ Mobily prineste do 24.10. 2022. Pomôžete škole aj našej Zemi.

• Zážitkové učenie

• Počas hodiny vlastivedy sme navštívili Pamätnú izbu v našej obci Dohňany. Pútavým spôsobom sme sa dozvedeli od Evky Zigovej, ako sa v nej kedysi učili deti. Poukazovala nám rôzne veci, ktoré boli pre deti netradičné a zaujímavé. Napr. kroje, kolísku, kosu, staré fotografie... Tiež sme nazreli do kroniky obce a zahrali sme sa na poslancov, tentokrát bol starostom Miško. Ďakujeme

• Sokoliari

• Dnes naša škola zažila výnimočnú návštevu. Prišli k nám najlepší z najlepších, konkrétne - Sokoliari Falconarii. Letové ukážky dravcov zaujali všetky deti a najviac sa tešili, keď sa mohli najväčšieho orla dotknúť a odfotiť sa s ním. Veľmi pekne ďakujeme za skvelé predstavenie Vášho umenia.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• Dnešný deň bol pre všetkých žiakov slávnostný. Školský dvor bol plný žiakov a rodičov. Pre niektorých žiakov to bol prvý deň v škole. Pani riaditeľka Mgr. Katarína Miškárová všetkých privítala a popriala žiakom, rodičom, pedagógom a zamestnancom veľa síl a úspechov v novom šk. roku. Svojím príhovorom povzbudil všetkých prítomných aj pán starosta Ing. Milan Panáček.  K slávnostnému programu sa pridali svojimi básňami žiaci Oskarko, Julka, Karinka a Zuzka. Nasledovala pasovačka prvákov, ktorí museli najskôr ukázať rôzne zručnosti. Potom ich pani riaditeľka metlou pasovala za prvákov. Prváci dostali svoju prvácku šerpu, pamätný list a sladkosť. Prajeme všetkým žiakom veľa úspechov!