• Mikuláš v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš v MŠ.

Dnešný deň sa niesol v očakávaní Mikuláša. Deti prišli do materskej školy prezlečené za anjelov a čertov. Mali zaujímavé mikulášske aktivity, pozerali rozprávky, kreslili Mikulášovi. A nakoniec, prišli.... Deti im zaspievali, zarecitovali i pomodlili sa. Za odmenu dostali darčeky. Nasledovala zábava v triede a išli pozrieť aj kamarátov do základnej školy. V telocvični tancovali a súťažili. Mikulášsky deň sa vydaril a všetkým sa páčil.

• Hodina prírodovedy - jednoduché stroje

• Sú to zariadenia, ktoré ľudia vymysleli preto, aby si uľahčili život a namáhavú prácu.

• Umožňujú urobiť prácu s menšou námahou.
            • S ich pomocou môžeme meniť veľkosť smer sily.
            • Patria sem: páka, naklonená rovina, kladka a ozubené koleso.

My sme si takéto stroje spoločne vyrobili.  Ukázali sme si, ako to funguje pri práci aj pri zábave. A  najlepší jednoduchý stroj ?   Je to hojdačka!

• Čítanie pod vianočným stromčekom

• Dnes bol prvý deň, kedy začala pani riaditeľka Mgr. Katarína Miškárová čítať rozprávky s vianočnou tematikou. Deti pozorne počúvali a rozprávka sa im páčila. Tešia sa na ďalšie pokračovanie.

• Čertovský deň s Mikulášom

• Dnešný deň sa niesol v očakávaní Mikuláša. Deti  prišli do školy prezlečené za anjelov a čertov. Na hodinách mali zaujímavé mikulášske aktivity, pozerali rozprávky, robili pozdravy, kreslili Mikuláša, anjela a čerta. A nakoniec, prišli.... Deti im zaspievali, zarecitovali i pomodlili sa. Za odmenu dostali darčeky. Nasledovala zábava v telocvični, kde tancovali a súťažili. Mikulášsky deň sa vydaril a všetkým sa páčil.

• Žiacky šachový turnaj

• Števko G. z druhej triedy výborne reprezentoval našu školu v žiackych majstrovstvách v šachu v Púchove. Patril tam medzi najmladších hráčov a veľmi dobre sa mu darilo aj v hre so staršími. Veríme, že bude aj naďalej úspešný  a bude si rozvíjať svoje zručnosti v šachu.

• Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom

• Dňa 28.11.2022 sme sa zúčastnili exkurzie v Žiari nad Hronom. V planetáriu sme si pozreli príbeh medveďa a tučniaka, ktorí nás sprevádzali vesmírom. Ukázali nám model slnečnej sústavy, porozprávali o planétach, slnku,... Nakoniec sme si pozreli príbeh Paxiho o slnečnej sústave. Deťom sa exkurzia veľmi páčila.