• MAREC - MESIAC KNIHY

• Témou bola kniha a aktivity s ňou spojené. Spoločné čítanie, čítanie škôlkárom, tvorba záložiek, leporela, obalov kníh, predstavovanie svojich obľúbených kníh, čítanie s porozumením, dramatizácia a rôzne iné aktivity naplnili vyučovacie hodiny a krúžky v tomto mesiaci.

• Opäť prišli…

• Svoj voľný deň opäť využili bývalí žiaci na návštevu našej školy. Dokonca sa pripojili aj k sprievodu s Morenou. Vždy sa potešíme, keď prídu a zaspomínajú.

• Rozprávková noc

• Túto noc strávili naše deti v priestoroch školy, kde plnili rôzne výzvy. Skupiny využívali svoje vedomosti, zručnosti, ale ukázali aj svoju odvahu. Spoločne pracovali, podporovali sa, pomáhali si a povzbudzovali sa. Medzi plnením úloh boli rôzne súťaže medzi chlapcami a dievčatami. Samozrejme, veľmi sa potešili aj výbornej večeri. Po skončení, neskoro v noci, sa všetci zabalili do svojich spacákov, pozreli ešte rozprávky  a postupne zaspávali. Ráno ich čakalo vyhodnotenie celej akcie, sladkosti, pamätný list s vlastnou fotkou. Šťastných a unavených si ich prevzali do svojich rúk rodičia. Rozprávková noc je za nami, bolo super!

• Vynášanie Moreny

• Po dlhšej dobe sme dnes oživili tradíciu o ukončení zimy. Žiaci zo škôlky a školy spoločne vyniesli  Morenu a privítali jar. So spevom sme sa  presunuli na most, kde pani riaditeľka Morenu zapálila a pustila do vody. Všetkým sa pálenie páčilo. Veríme, že si budeme naše zvyky a tradície stále  udržiavať.

• Zápis 1. ročníka

• Zápis do 1. ročníka ZŠ pre šk. rok 2023/2024 sa uskutoční

12. 04. 2023 od 15,30 hod. v ZŠ s MŠ Dohňany

Zápis bude prebiehať:

• fyzicky za prítomnosti zákonných zástupcov dieťaťa spolu s dieťaťom
            • k zápisu je potrebné priniesť RODNÝ LIST DIEŤAŤA A OBČIANSKY PREUKAZ  ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV

Spôsob podania prihlášky do 1.ročníka:

• elektronicky:  na stránke školy bude od 31.03.2023 prístupná elektronická prihláška, ktorú vypíše zákonný zástupca dieťaťa vopred. Škola si prihlášku vytlačí a v čase zápisu ju zodpovedný zamestnanec skontroluje so zákonnými zástupcami dieťaťa priamo v škole, následne ju rodičia/zákonní zástupcovia podpíšu

Rodičia ktorí nemajú možnosť vyplniť elektronickú prihlášku:

• vypíšu prihlášku v listinnej podobe priamo v škole počas zápisu (tlačivo na vyplnenie "Prihláška do 1.ročníka" dostanú rodičia v škole)

Dôležité upozornenie:

• prihláška do 1.ročníka musí byť podpísaná oboma rodičmi

Ak nemôžu prísť k zápisu obaja zákonní zástupcovia, môžete si prihlášku vytlačiť dopredu a priniesť podpísanú oboma zákonnými zástupcami.

V prípade že:

a) zákonní zástupcovia sa dohodli, že všetky písomnosti týkajúce sa prijímania dieťaťa na základné vzdelávanie bude podpisovať  len jeden, vypíšte písomné vyhlásenie:

cestne_prehlasenie__rodica.docx

b)  nie ste v kontakte s druhým zákonným zástupcom dieťaťa, vypíšte písomné vyhlásenie:

pisomny_suhlas.docx

• Úspešná plavkyňa

• Betka M. zo štvrtej triedy získala 2. a 3. miesto v plávaní v Bratislave. Blahoželáme ku krásnemu umiestneniu.

• Divadlo

• Divadelné predstavenie o povolaniach si deti užívali a veľmi sa im páčilo.

• Rozprávková noc v škole

• Pozývame deti vo veku 7-11 rokov stráviť rozprávkovú noc v našej školskej  knižnici.

24. 3. 2023 18:00 – 25. 3. 2023 8:00

• pre deti vo veku 7-11 rokov
            • večera a raňajky zabezpečené
            • od 24.3.2023 18:00 hod. do 25.3.2023 8:00 hod