• Projektový týždeň

•  „ Plná špajza“

Hlavným cieľom tejto každoročnej, krásnej, zdravej a jesennej akcie bolo nenásilným  a hravým spôsobom podporiť u detí konzumáciu ovocia a zeleniny. Zároveň sme plnili niektoré z úloh Národného programu prevencie obezity pre deti. "Maškrtiť" sa dá tvorivo i zdravo. Deti opäť plnili rôzne úlohy a aktivity: ochutnávali ovocie a zeleninu, vyrábali šalát, kompót, tancovali, piekli hranolky, tvorili, zabávali sa a učili.

• Jubilanti v Dohňanoch

• Dnes pán starosta, prívítal v pamätnej izbe jubilantov obce. Pri tejto príležitosti ich boli pozdraviť krátkym programom naši malí predškoláci. Deťom a pani učiteľke Sieklikovej ďakujeme za krásny kultúrny príspevok.

• RECYKLOHRY

• ZŠ s MŠ Dohňany organizuje zber starých a nefunkčných mobilných telefónov. Ak prinesené mobily zaregistrujete u pani učiteľky, môžete byť zaradení do súťaže o hodnotné ceny, ktoré pripravili „Recyklohry.“ Mobily prineste do 24.10. 2022. Pomôžete škole aj našej Zemi.

• Zážitkové učenie

• Počas hodiny vlastivedy sme navštívili Pamätnú izbu v našej obci Dohňany. Pútavým spôsobom sme sa dozvedeli od Evky Zigovej, ako sa v nej kedysi učili deti. Poukazovala nám rôzne veci, ktoré boli pre deti netradičné a zaujímavé. Napr. kroje, kolísku, kosu, staré fotografie... Tiež sme nazreli do kroniky obce a zahrali sme sa na poslancov, tentokrát bol starostom Miško. Ďakujeme

• Sokoliari

• Dnes naša škola zažila výnimočnú návštevu. Prišli k nám najlepší z najlepších, konkrétne - Sokoliari Falconarii. Letové ukážky dravcov zaujali všetky deti a najviac sa tešili, keď sa mohli najväčšieho orla dotknúť a odfotiť sa s ním. Veľmi pekne ďakujeme za skvelé predstavenie Vášho umenia.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• Dnešný deň bol pre všetkých žiakov slávnostný. Školský dvor bol plný žiakov a rodičov. Pre niektorých žiakov to bol prvý deň v škole. Pani riaditeľka Mgr. Katarína Miškárová všetkých privítala a popriala žiakom, rodičom, pedagógom a zamestnancom veľa síl a úspechov v novom šk. roku. Svojím príhovorom povzbudil všetkých prítomných aj pán starosta Ing. Milan Panáček.  K slávnostnému programu sa pridali svojimi básňami žiaci Oskarko, Julka, Karinka a Zuzka. Nasledovala pasovačka prvákov, ktorí museli najskôr ukázať rôzne zručnosti. Potom ich pani riaditeľka metlou pasovala za prvákov. Prváci dostali svoju prvácku šerpu, pamätný list a sladkosť. Prajeme všetkým žiakom veľa úspechov!

• Lacove chrobáky

• Koncom školského roka sa zúčastnila naša štvrtáčka Amanda S. výtvarnej súťaže o chrobákoch. Získala krásne 1. miesto v kategórii „3D“ ZŠ 6-15 rokov. Blahoželáme!!!

• Školský rok

• Vážení rodičia, milí žiaci, priatelia,

oznamujeme Vám, že  slávnostné otvorenie nového školského roka  2022/2023 sa uskutoční v pondelok 5.septembra 2022 v základnej škole o 8.30 hod. Žiaci 1. ročníka prídu v sprievode rodičovVyučovací deň skončí približne o 10.00 hod.

Školský klub detí bude v prevádzke od utorka 6. septembra.

Materská škola   začína v pondelok 5. septembra od 6.00 – 16.00 hod. Rodičia prinesú deťom veci podľa zoznamu. ZOZNAM_VECI_DO_MS_NA_SKOLSKY_ROK_2022.pdf

Vedúca školskej jedálne oznamuje, že stravovanie žiakov a cudzích stravníkov sa začína v utorok 6.septembra. Deti v materskej škole majú zabezpečenú stravu od pondelka 5. septembra.

V prvý školský deň odovzdá rodič elektronicky cez EduPage  vyhlásenie o bezpríznakovosti

V utorok 6.9. 2022 budú mať žiaci program s triednymi učiteľmi (oboznámenie so školským poriadkom, organizačnými pokynmi).

Vyučovanie podľa riadneho rozvrhu bude prebiehať od stredy 7.9. Rozvrh bude publikovaný v stredu 31.8.

Veríme, že ste všetci zdraví, oddýchnutí a plní očakávania, čo nám nový školský rok prinesie.

Pozývame Vás na rodičovské združenie 5.9.2022  o 16.30 hod v DKT Dohňany - účasť rodičov nutná.

Ďakujeme za pochopenie.

• Olympiáda

• Naši žiaci sa zúčastnili olympiády v ZŠ Komenského. Získali krásne prvé miesto. Blahoželáme!

• Práca sociálneho pedagóga v MŠ a ZŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Práca sociálneho pedagóga v MŠ a ZŠ.

Individuálne a skupinové stretnutia v mesiaci máj a jún boli zamerané na: rozvíjanie sociálno emocionálnej oblasti, verbálnej pamäte, rečových schopností, adekvátneho sebavedomia, prosociálneho cítenia, podporu otvorenej komunikácie, kognitívnej oblasti.., zmiernenie vnútorného i motorického napätia, rozvíjanie perceptuálno motorickej oblasti, pohybovej koordinácie, kooperácie, rozvíjanie pozitívneho vzťahu k sebe a druhým, zmyslového vnímania, priestorovej orientácie, trpezlivosti, pohybových zručností.., relaxačné cvičenia Nadstavby tém: Komunikácia a bezpečné prostredie a Pohybom k zdraviu.

• Včely, včielky, včeličky

• Naša prváčka Barborka získala vo výtvarnej súťaži krásne druhé miesto. Cenu si bola prebrať v CVČ Včielka v Púchove. Srdečne blahoželáme k úspechu!

• Výlet

• V stredu sme boli po dlhšej dobe na koncoročnom výlete. Navštívili sme Podolie, kde si deti mohli pozrieť rôzne miniatúry zámkov, hradov a kostolíkov. Spoznávali známe aj nové objekty, ktoré môžu navštíviť. Po prehliadke miniatúr sme sa presunuli autobusom do jaskyne Driny. Deti pozorne počúvali výklad sprievodkyne v jaskyni a kládli rôzne otázky.V závere nesmel chýbať ani nákup drobností. Deti sa veľmi pekne správali počas celého výletu a patrí im veľká pochvala.

• DEŇ RODINY

• 11.6. bol DŇOM RODINY, ktorý sa konal na dohnianskom ihrisku. Celé rodiny sa stretli pri kultúrnom programe detí, ktorý si žiaci pripravili pre svojich blízkych.Tance, piesne,priania všetkých veľmi potešlili. Zábava pokračovala pri prehliadke psovodov so psami a plnení rôznych zábavných úloh na jednotlivých stanovišitiach, kde spoločne s rodičmi zbierali pečiatky. O zábavu sa postaral Hugo Sníček z Jojky a hudobná skupina HORIACA SVIECA. Zábava bola vynikajúca, počasie nám prialo a akcia sa vydarila.