• Slávnostné otvorenie šk. roka 2019/2020 a IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

• Po dvoch mesiacoch odpočinku sme sa opäť stretli v škole. Pani riaditeľka školy Mgr. Katarína Miškárová všetkých srdečne privítala a popriala veľa síl a úspechov v novom školskom roku. Prváčikov, ktorí sa  preukázali svojimi zručnosťami, pasovala za riadnych žiakov školy.

• Najlepší žiak

• Do galérie najlepších žiakov školy pribudol Samko zo 4.ročníka. Blahoželáme!!!

• Slávnostné ukončenie školského roka

• Posledný deň školského roka 2018/2019 máme za sebou. Pani RŠ Mgr. Katarína Miškárová zhodnotila celý školský rok, prácu žiakov i pedagógov a odmenila žiakov za zbery, výsledky v škole a iné činnosti. Žiakom a pedagógom sa prihovoril aj pán starosta Ing. Milan Panáček. Štvrtáci sa rozlúčili so školou pekným programom.

• Vybíjaná

• Svoje sily si medzi sebou zmerali tretiaci a štvrtáci vo vybíjanej.

• Olympiáda

• Posledné dni školského roka sme využili na každoročnú OLYMPIÁDU. Všetci žiaci súťažili a veľmi dobre sa im darilo v jednotlivých disciplínach. Víťazi získali medaily, poháre a všetci sladkosti. Putovný pohár RŠ získala žiačka 2. ročníka. Všetkým gratulujeme!!!

• Návšteva hospodárstva

• Dnes boli žiaci druhého ročníka na návšteve hospodárstva u spolužiačkinej starej mamy. Ďakujeme Eliškinej babke za milé prijatie, ukážku svojho hospodárstva a skvelé pohostenie. Bolo to krásne dopoludnie.

• Dôležitý oznam rodičom

• Žiadame rodičov k 30.06.2019 o zrušenie trvalých príkazov

v banke na úhradu rodičovských poplatkov za MŠ, ŠJ a ŠKD .

V budúcom školskom roku budú zmeny za platbu.

O dotáciách na stravu a  platbách v novom školskom roku Vás budeme včas informovať.

• Učenie v altánku

• Dnes mali žiaci pripravené prezentácie na rôzne témy, ktoré odprezentovali v našom altánku. Mali sme tu rozprávanie o prírodných spoločenstvách, jednotlivých zvieratách, včelách s malým úlikom, ale aj o kladke. Deti mali svoje svoje zvieratá, o ktorých dokázali pútavo rozprávať. Ďakujeme deťom, ktoré sa zapojili a rodičom, že im pomohli prinieť zvieratá.

• Hasičky a tanečníčka

• Naše dievčatá sa prišli pochváliť so svojimi úspechmi v hasičskej a tanečnej súťaži. Blahoželáme!

• Dobšinského rozprávkovo

• Žiaci našej školy sa zapojili do literárnej súťaže, v ktorej vytvorili svoje krásne literárne diela. Žiaci boli ocenení cenou poroty za kolekciu ilustrovaných knižiek. Blahoželáme.

• ENERGOLAND - MOCHOVCE

• Dnešný upršaný deň nám vôbec neprekážal vo výlete do ENERGOLANDU v Mochovciach.Dozvedeli sme sa tam rôzne informácie o energiách, ich využití, o pozitívach i negatívach jednotlivých spôsobov výroby elektriny. V jednotlivých interaktívnych sekciách si deti vyskúšali tvoriť vlastnou energiou elektrinu, zažili 3D dobrodružnú cestu – odyseu energie, zajazdili si na elektomotocykli, videli v termálnom zrkadle svoj tepelný obraz, videli artefakty z histórie lokality Mochovce a rôzne iné zaujímavosti.

• Deň matiek

• Druhá májová nedeľa je sviatkom všetkých mamičiek a naši škôlkári a školáci si pripravili pre ne pestrý program spojený s básničkami, pesničkami, tancami a inými prekvapeniami. Deti boli odmenené veľkým potleskom a sladkosťami.

• Zápis prvákov

• Naši budúci prváčikovia sa prišli zapísať do školy. Ukázali, čo sa všetko naučili v škôlke a všetky svoje zručnosti.

• Projeková téma - Veľká noc

• Tvorili sme, zdobili, vystavovali...

• Oznam

• Vážení rodičia, na našej stránke sa robia úpravy, aby ste mali lepšie možnosti byť s nami byť v kontakte a mali dostatočné informácie o škole. Ospravedlňujeme sa za niektoré nedostatky, pracujeme na ich odstránení a vylepšení. Miškárová, riaditeľka školy.

• Jarná brigáda

• V tento deň sme sa všetci zapojili do jarného upratovania okolia školy.

• Kniha- môj kamarát

•

Počas projektu k MESIACU KNIHY sme sa zameriavali na aktivity spojené s knihami, čítaním a rozprávaním. Jednotlivé triedy a žiaci  MŠ navštevovali novú školskú knižnicu v priestoroch školy, kde si mohli vybrať knihu podľa svojho záujmu. Starší žiaci boli čítať rozprávky deťom z MŠ a zároveň im kládli otázky na porozumenie textu. Rozvíjali sme čitateľskú gramotnosť. Starší žiaci si vo svojich triedach zmerali sily v rýchlosti čítania, počas dramatiky hrali divadielka na motívy známych rozprávok, rozprávali sa o svojich obľúbených knihách, ktoré si spoločne vystavili v triede. Najviac času sme strávili s vlastnou tvorbou spoločnej knihy. Zahrali sme sa na spisovateľov a ilustrátorov a vytvorili zaujímavé dielka, ktoré sme si v triedach spoločne prečítali a následne vystavili v priestoroch školy. Marec - MESIAC KNIHY bol spojený aj so školským kolom HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA, v ktorom predniesli básne žiaci jednotlivých ročníkov.