• Vianočné čítanie pod stromčekom

• Už druhý štvrtok sa žiaci stretli pri vianočnom stromčeku. V príjemnej atmosfére im pani riaditeľka Mgr. Katarína Miškárová číta známe i nové rozprávky. V predvianočnej nálade sa stretneme aj budúci štvrtok.

• Divadlo Lienka a Mikuláš

• 03-12.  2019

V DKT Dohňany sa bábkoherci predstavili s Čertovskou rozprávkou, ktorá opisuje príbeh malého čertíka Luciusa. Učí sa rozoznať a odniesť zlého človeka do pekla. Rozprávka je plná krásnych pesničiek a rekvizít. Žiakom, ktorí boli oblečení za čertíkov sa predstavenie veľmi páčilo. Po predstavení ich čakalo ďalšie prekvapenie, prišiel Mikuláš aj s čertom. Mikuláš bol zvedavý, či deti poslúchali doma i v škole. Žiaci spoločne zaspievali piesne a zarecitovali básničky, aby mohli dostať sladký darček od Mikuláša. Kto sa nebál, tak si tľapol s čertom. Akcia sa vydarila a malí čertíci boli spokojní.

• Všetkovedko

• Vo štvrtok 28 novembra sa 5 druhákov, 4 tretiaci a 5 štvrtákov odvážne pustilo do súboja o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími. Deti odpovedali na netradičné úlohy, aby ukázali, že o svete už vedia ozaj veľa.

Fotografie zachytávajú skvelú atmosféru súťaže, chvíle napätia.

• Návšteva

• V stredu nás potešila návšteva našich bývalých žiakov, ktorí využili svoje voľno a prišli nás pozrieť. Ďakujeme, že nezabúdate!

• TdPASLÍK

• Divadelné predstavenie o trpaslíkovi, ktorý sa vydá do sveta zastaviť slnko, aby jeho kamarátka slnečnica na jeseň neodkvitla. Predstavenie sa tiež zaoberá logopedickou témou – aj človek s rečovou vadou dokáže spraviť veľké veci, ak na sebe pracuje.

• Pokračujeme v zbere odpadového materiálu

• Projektová téma  - JABLKO A JESENNÉ PLODY
          • Projektová téma - JABLKO A JESENNÉ PLODY

• Počas októbra sme sa zamerali  na všetko, čo sa týka jesene, zberu úrody, plodov, prírodnín. Spoločne sme tvorili rôzne práce s jesennými motívmi, dekorácie z plodov jesene, papierové a listové koláže, vypekali rôzne maškrty, sušili ovocie, športovali, spoznávali jesennú prírodu počas turistiky, vymýšľali básne a príbehy o jablku, šili voňavé jablká a rôzne iné aktivity. Túto tému sme zavŕšili jablkovým dňom,  v ktorom si deti doniesli z domu napečené koláče, šťavy, lievance a iné dobroty. Spoločne sme si urobili ochutnávku, ktorá trvala dva dni. Srdečne ďakujeme rodičom a starým rodičom, ktorí sa podujali podporiť svoje deti v projektovej úlohe.

• Divadlo Lienka

• Rozprávka je o pyšnej a rozmaznanej kráľovskej dcére, ktorá si neváži vecí ani ľudí. Peklo jej na popud kráľa dá lekciu a celý rok v ňom musí slúžiť. Nakoniec prevychovanú princeznú Dorotku zachráni chudobný Matej a koná sa svadba.

• Krotenie šarkanov

• Dnes sme krotili šarkanov. Deti súťažili so svojimi krásnymi šarkanmi. Krásne strávený čas, plný zábavy. Deti vytvorili krásnych šarkanov a všetci si zaslúžia pochvalu.

• Jesenná turistika

• Krásne slnečné počasie nás sprevádzalo pri túre na Rozhľadňu, kde sme si dali  stretnutie  s deťmi zo ZŠ s MŠ Zubák. Dlhú trasu sme všetci zvládli, zažili sme krásne zážitky a správádzal nás malý psík Čimo. Výhľad z rozhľadne bol úžasný a pobyt v prírode nás posilnil. foto

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2019/2020 a IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

• Po dvoch mesiacoch odpočinku sme sa opäť stretli v škole. Pani riaditeľka školy Mgr. Katarína Miškárová všetkých srdečne privítala a popriala veľa síl a úspechov v novom školskom roku. Prváčikov, ktorí sa  preukázali svojimi zručnosťami, pasovala za riadnych žiakov školy.

• Slávnostné ukončenie školského roka

• Posledný deň školského roka 2018/2019 máme za sebou. Pani RŠ Mgr. Katarína Miškárová zhodnotila celý školský rok, prácu žiakov i pedagógov a odmenila žiakov za zbery, výsledky v škole a iné činnosti. Žiakom a pedagógom sa prihovoril aj pán starosta Ing. Milan Panáček. Štvrtáci sa rozlúčili so školou pekným programom.