• Rozprávková noc v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozprávková noc v MŠ.

V piatok večer sa naše deti tešili na noc v materskej škole. Tento rok to bolo prvý krát, kedy sa naša brána materskej školy otvorila aj večer :) Deti zažili večer plný zábavy, hier a nechýbala ani vankúšová vojna a diskotéka. Neskoro večer, keď už boli všetci unavení a plní zážitkov, si vypočuli rozprávku a zaspali od únavy. Predškolákov prišiel pozrieť ŠAŠO JAŠO, aby všetkých zabavil, povzbudil a spestril deťom program. Bolo výborne!!!

• Rozprávková noc v škole

• V piatok večer sa žiaci tešili na noc v škole. Tento rok sa k nám pridali  aj naši malí predškoláci a zažili  večer plný zábavy a hier. Neskoro večer, keď už boli všetci unavení a plní zážitkov, si vypočuli rozprávku a zaspali od únavy. Žiakov aj predškolákov prišiel pozrieť ŠAŠO JAŠO, aby všetkých zabavil, povzbudil a spestril deťom program. Bolo výborne!!!

• Projektová téma - ZEM A PRÍRODA

• V apríli sme sa zamerali na všetko, čo je spojené s ochranou životného prostredia. Vyrábali sme zo starých vecí nové, hrali vonku rôzne hry, čistili okolie, rozprávali sa, učili sa separovať, pozerali videá, pracovali na danú tému, menili si medzi sebou rastlinky. V závere projektu boli vyhodnotení žiaci, ktorí nazbierali najviac žetónov za zjedenie kompletného chodu obeda počas jedného týždňa.

• Planetárium - Príbeh jednej kvapky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Planetárium - Príbeh jednej kvapky.

Dnes nás navštívil tím moderného planetária, ktorý deťom priblížil zábavno-vzdelávacií program "Príbeh jednej kvapky a jej cesta na Zem a Vesmírne tajomstvá". Deťom sa predstavenie veľmi páčilo. Projekciu niektoré deti sledovali aj poležiačky, čo malo aj relaxačný účinok. Ďakujeme :)

• Čítam, čítaš, čítame....

• Projektová téma bola zameraná na rozširovanie zručnosti čítania. Čítali sme  rôzne príbehy v aplikácii kuboknihy, navštívili školskú knižnicu. Čítali sme nové knihy z triednej knižnice, viedli diskusie o obľúbených knihách a príbehoch, plnili pracovné listy zamerané na čítanie s porozumením a vytvorili rôzne slovné oblaky na danú tému.

• Zápis do 1. ročníka

• Dnes predškoláci úspešne zvládli prvé úlohy v školských laviciach. Všetko sa im podarilo na jednotku. Domov si odniesli nové zážitky zo školy a milé darčeky. Tešíme sa na VÁS.

• Malí predškoláci v škole.

• Dňa 26.03.2024 sa „predškoláci“ zúčastnili otvorených hodín v ZŠ s MŠ Dohňany  . Všetkých privítala pani učiteľka Nina Čmelová. Pani učiteľka za pomoci štvrtákov, previedla deti zákutiami jednotlivých tried. Prváci predviedli, čo sa za pár mesiacov vo „veľkej škole“ naučili a spolu  s ostenými žiakmi a so škôlkarmi čítali, počítali, hrali sa, zabávali. Deti sa v škole cítili veľmi príjemne, o čom svedčilo ich nadšené rozprávanie. Veríme, že aj vďaka tomuto stretnutiu, pôjdu deti k zápisu do prvej triedy s ľahkosťou a radosťou. Aj touto cestou sa chceme poďakovať pedagógom zo základnej školy za prijatie a milé stretnutie.